Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Sulęcińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sobotni wieczór niszczyli na ulicach miasta znaki drogowe, skrzynki gazowe oraz studzienki kanalizacyjne. Straty spowodowane przez wandali to ponad 3 tys. złotych.

W sobotę 14 października br., po godzinie 20.00 oficer dyżurny KPP w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn idących ulicami Sulęcina głośno zachowuje się, przewracają kosze na śmieci oraz kopią w przydrożne znaki drogowe.

Policjanci Wydziału Prewencji natychmiast pojechali na miejsce. Potwierdzili, na ul. 3-go Maja potłuczone w jezdni kratki kanalizacyjne i poprzewracane metalowe kosze. Sprawcy przechodząc ulicą Wiejską niszczyli również znali drogowe oraz skrzynki gazowe.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania za chuliganami. Patrolując miasto zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po kilku chwilach, w rejonie ronda ulicy Wiejskiej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. Okazali się nimi sulęcinianie w wieku 21 oraz 27 lat.

W chwili zatrzymania byli pijani. Młodszy miał w organizmie 1,7 promila alkoholu, a jego starszy kompan 3,2 promila. W trakcie kiedy wandale trzeźwieli w policyjnym areszcie policjanci zebrali materiał dowodowy oraz ustalili starty jakie poniósł Urząd Miejski w Sulęcinie oraz firma EWE energia w Międzyrzeczu.

Straty spowodowane ich wybrykiem oszacowano łącznie na kwotę 3.200 złotych.

Mężczyźni przyznali się do winy. Za swoje bezmyślne zachowanie usłyszeli zarzuty za zniszczenie mienia.

źródło: asp. Alina Słonik
KPP Sulęcin

2 odpowiedzi na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS