Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin

Piłkarski raport po ostatniej kolejce ligowej jest niezbyt optymistyczny.

Stal Sulęcin – Zjednoczeni Przytoczna 1:4 (1:1)
Bramka dla Stali: Piotr Rosiński.

Praca Steinpol Rzepin

Był to zły mecz w wykonaniu Stalowców. Największy wpływ na rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych miała postawa Michała Matuszaka, który już w 15 minucie zobaczył czerwoną kartkę za pociągnięcie za koszulkę i przewrócenie wychodzącego na czystą pozycję napastnika gości. Pewnym wykonawcą rzutu wolnego był Patryk Minge i choć w trzydziestej minucie stan meczu wyrównał Piotr Rosiński, to w drugiej połowie strzelali tylko zawodnicy Zjednoczonych, którzy wygrali pewnie 4:1

Ciekawostka: na siedem dotychczasowych spotkań Michał Matuszak wystąpił w sześciu (obligatoryjna pauza w przedostatniej kolejce z Meprozetem), w trzech z nich kończył mecz przed czasem po upomnieniach od arbitra – dotychczas ma na swoim koncie 5 żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

Klasa A

Znicz Trzemeszno – Pogoń Skwierzyna 0:8
AS Pieski – Orkan Długoszyn 4:3

Znicz Trzemeszno nie miał najmniejszych szans z wiceliderem rozgrywek. Wysoki wynik bramkowy to znak rozpoznawczy Pogoni Skwierzyna w tym sezonie. Skwierzynianie strzelili po cztery bramki w każdej połowie a do hat-tricka Błażeja Banaszaka i Marcina Żeno dwie bramki dorzucił Mateusz Konefał.

Z wielkimi nadziejami nie tylko na pierwsze punkty, ale nawet i na pierwsze zwycięstwo wybierał się do Piesek Orkan Długoszyn. Niestety beniaminek A-klasy nadal płaci frycowe.
Hat-trick Sebastiana Mikołajczyka nie wystarczył nawet na zdobycie premierowego punktu w rozgrywkach. Bramką w 83 minucie szansę długoszynian choćby na remis pogrzebał Jakub Suchecki.

W najbliższy weekend czekają nas „sulęcińskie derby” w rozgrywkach A-klasy. Do Żubrowa, na mecz z Orkanem przyjeżdża bowiem Znicz Trzemeszno.

2 odpowiedzi na ten artykuł
  1. Cóz to za ciekawostka ? Michał to waleczny zawodnik, który zostawia serce na boisku. Sędziowie są uprzedzenie do naszego sportowca karząc go zbyt surowo. Szukają byle pretekstu do pokazania kartek. To jeden z najlepszych piłkarzy w naszym zespole, którego należy wspierać w trudnych momentach a nie wytykać palcem i ośmieszać.

• Fakt, Michał to waleczny zawodnik, ale tutaj w tym momencie sezonu „uprzedzenie” nie ma miejsca. Czerwona kartka w ostatnim meczu to taka wisienka na torcie. Te kartki, które ja miałem okazję widzieć też niestety zasłużone…

To nie jest wytykanie palcem, nie sposób przejść bez refleksji obok takiej statystyki: 7 kolejek ligowych do tej pory: w sześciu z nich Michał zagrał, lecz w połowie przypadków schodził z boiska wykluczony. 3 spotkania ligowe wystarczyły mu do do zgromadzenia 5 żółtych kartek. Pierwszy występ po pauzie i ewidentna czerwona kartka w piętnastej minucie spotkania – czyli kolejne wykluczenie i osłabienie zespołu.

Jeżeli do tej statystyki dodamy sytuację ze sparingu ze Spójnią Ośno Lubuskie…

Hasła „waleczność” nie da się rozciągać w nieskończoność. Michałowi motywacji nie sposób odmówić, ale niestety wychodzi na to, że jak na razie więcej z tych kartek szkody niż pożytku.