ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Czy bliskość ludzkich problemów i zmartwień w czasach społecznego dystansu jest możliwa? Owszem! Najlepszym przykładem na to są dzielnicowi. Lata doświadczeń, empatii i otwartości, pozwoliło im na poznanie mieszkańców swoich rejonów służbowych. Właśnie teraz, gdy już od kilku miesięcy sprawdzają przestrzeganie zasad kwarantanny domowej widać, że można być blisko mimo dzielących przeszkód.

O tym, że w dobie pandemii wszystkie służby w naszym kraju działają na 100% aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, nie trzeba nikogo przekonywać. Począwszy od pierwszej linii frontu, na której od kilku miesięcy dzielnie stoją medycy, idąc dalej poprzez stacje sanitarno–epidemiologiczne oraz służby takie jak Policję, Straż Pożarną i Wojsko. Wszystkim, mimo ogromnego zmęczenia przyświeca jeden cel – pokonanie wirusa COVID-19.

Na bazie doświadczeń minionego czasu i podejmowanych działań, w naszej formacji szczególna rola przypadła dzielnicowym. Jako policjanci pierwszego kontaktu, często od kilku lub nawet kilkudziesięciu lat zdążyli poznać mieszkańców swoich rejonów służbowych, jako mało kto. Wiedza i doświadczenie, które posiadają okazały się nieocenione kiedy mieszkańcy poszczególnych miejscowości oraz ulic objęci zostali kwarantanną.

Kto lepiej i szybciej niż dzielnicowy zlokalizuje adres, personalnie zna mieszkańców i ich potrzeby? Od marca bieżącego roku, policjanci z całej Polski dokonali sprawdzeń przestrzegania kwarantann, które liczyć można w milionach! Prym w tej niebagatelnej liczbie wiodą właśnie dzielnicowi. Każda kontrola była również okazją do pomocy, chociażby w kupieniu leków.

Nie zabrakło także miłych gestów, jak zwykły uśmiech, przyjazne pozdrowienie dłonią, zaprezentowanie prac plastycznych wykonanych przez dzieci – oczywiście wszystko z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Dzielnicowi Polskiej Policji, w tych trudnych czasach, każdego kolejnego dnia udowadniają, że bliskość mimo społecznego dystansu jest możliwa.

starszy sierżant Klaudia Biernacka
Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie