Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego ogłosił w połowie października konkurs artystyczny skierowany m. in. do uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz placówek wsparcia dziennego pod hasłem ”Nie dla handlu ludźmi”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji od lat także zajmuje się profilaktyką tego problemu. W poprzednich edycjach konkursu ogłoszono konkurs na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą handlu ludźmi oraz na komis dla młodzieży – handel ludźmi moimi oczami. Tym razem akcją w naszym regionie zajął się wspomniany wcześniej Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Nadesłane prace (w formie dowolnej) zostały ocenione na dniach przez Komisję Konkursową, a przepiękna i imponująca wystawa odbyła się na uroczystej gali z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia
Pracownika Socjalnego w dniu 23 listopada 2015 roku w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.. Podczas uroczystości nagrodzono laureatów konkursu.

Miło nam poinformować, że spośród około stu uczestników (prace nadesłano z całego województwa) wyróżniono 5, w tym prace uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Sulęcinie: Teresy Skuriat i Mariana Czernego oraz uczestnika Świetlicy Środowiskowej w Brzeźnie Macieja Jabłońskiego . Nagrody wyróżnionym wręczył Wojewoda Lubuski Jan Świrepo.

To świetna inicjatywa, aby to właśnie dzieci i młodzież w wieku szkolnym zaangażowały się w ten projekt – brak świadomości w temacie handlu ludźmi to prawdziwy problem, z którego wynikają poważne konsekwencje. Angażując dzieci do tego typu działań, otwieramy im oczy na pewne drastyczne społeczne problemy.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Nowak
na podst. www.tarcza.lubuskie.pl

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS