Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Policjanci z Sulęcina zatrzymali 26-letniego kierowcę, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna stracił prawo jazdy, za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

W czwartek (05 października) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie pełniący służbę na terenie Sulęcina o godz. 11.00 na ul. Kościuszki do kontroli drogowej zatrzymali kierującego mercedesem, który popełnił wykroczenie tj. nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie legitymowania policjanci zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie kierowcy. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się że jest trzeźwy. Policjanci wykonali test na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie wskazało, że mężczyzna jest pod działaniem środków psychoaktywnych. 26-latek został zatrzymany a w sulęcińskim szpitalu pobrano mu krew do analizy. Policjanci zatrzymali również mieszkańcowi pow. sulęcińskiego prawo jazdy. W zależności od wyniku badania krwi zostanie mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających lub pod ich wpływem.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Zgodnie z art. 178a – kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego jest traktowane na równi z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości i zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nawiązką w wysokości 5 tys. złotych.

źródło: KPP Sulęcin
fot. lubuska.policja.gov.pl

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin