Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Sport Badminton

Przedświąteczny czas jest idealnym momentem by spotkać się, złożyć sobie życzenia, a także podsumować czas, w którym mieliśmy okazję zobaczyć się na korcie badmintonowym. Z okazji mikołajek Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona zorganizowało 9 grudnia turniej badmintona – „Mikołajkowa Lotka 2021”. Wśród zaproszonych gości w naszym turnieju uczestniczyła zastępca burmistrza Sulęcina Iwona Walczak.

Tegoroczne badmintonowo – mikołajkowe spotkanie tradycyjnie odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Swój udział zadeklarowało przeszło trzydziestu zawodników. Trudny czas, który narzuca pewne obostrzenia związane z pandemią spowodował, że w turnieju nie mogły wziąć udział wszystkie dzieci, które wcześniej zgłosiły swój udział. Mimo wszystko zawodnicy zostali odpowiednio dobrani i turniej odbył się. Zmagania na kortach sulęcińskiej podstawówki trwały zgodnie z planem do ostatniego meczu. W tym szczególnym przedświątecznym czasie dzieci pod czujnym okiem sędziów rozegrały po dwa mecze – do dwóch wygranych.

Po rozgrywkach nastąpiło podsumowanie zawodów. Wiele miłych i ciepłych przedświątecznych słów mogliśmy usłyszeć od zastępcy burmistrza, która między innymi pogratulowała dzieciom podjęcia się badmintonowego wyzwania. Prezes Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona Jacek Ćwiertnia gratulując i podsumowując rozgrywki wskazał jednoznacznie: „…dzisiejsze wyniki turnieju schowam do kieszeni i zostawię sobie i trenerom… w tym szczególnym przedświątecznym okresie wszyscy jesteśmy jedną wielką badmintonową rodziną i w zawiązku z tym nie ma dziś zawodników wygranych, ani przegranych – dziś wszyscy uczestnicy mikołajkowego turnieju staną na pierwszym miejscu naszego podium. Serdecznie wam gratuluję”.

Turniej zakończył się dekoracją zawodników biorących udział w tegorocznej „Mikołajkowej Lotce”. Dzieci otrzymały z rąk zastępcy burmistrza Iwony Walczak oraz prezesa SSB Sulęcin Jacka Ćwiertni medale okolicznościowe, a także słodką mikołajkową niespodziankę. Ponadto zawodnicy Milena Sroka oraz Mikołaj Kuliński za zaangażowanie, zdecydowany postęp na korcie i systematyczny udział w treningach otrzymali z rąk prezesa profesjonalne rakiety do badmintona. Spotkanie zakończył wspólny słodki poczęstunek.

W tym miejscu tradycyjnie składamy serdeczne podziękowania rodzicom zawodników, na których poświęcenie i bezinteresowną pomoc zawsze możemy liczyć. Dzięki Wam, Waszej otwartości oraz zaangażowaniu w codzienne życie naszego klubu jesteśmy w stanie realizować fajne turnieje i spotkania. Słowa uznania i podziękowania składamy również przedstawicielom instytucji, które zawsze chętnie wspomagają nasz klub. W szczególności dziękujemy dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie Sławomirowi Słonikowi oraz prezesowi Zarządu LEKS Sp. z o.o. w Sulęcinie Krzysztofowi Kononowiczowi. Dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych tegorocznych inicjatyw. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasza współpraca będzie równie owocna.

Wszystkim zawodnikom, rodzicom, współpracownikom, a także tym, którzy poświęcili swój cenny czas, by przeczytać do końca relację z turnieju, składamy serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego 2022 Roku.

Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona

fot. Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS