Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

– Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Warto na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, co każdy z nas może zrobić, aby uczynić naszą planetę mniej zanieczyszczoną. Wszyscy jesteśmy częścią przyrody i razem uczmy się ją szanować. Często o niej zapominamy, ingerujemy w nią i eksploatujemy jej zasoby – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Drobne nawyki mogą zmieniać świat na lepsze
Jak podkreśla marszałek, paradoksalnie to pandemia daje Ziemi nieco odpoczynku. Spada emisja CO2, powietrze staje się czystsze. Poprawia się także jakość wód. Ale w końcu życie wróci do normy. Mimo, że tradycyjne sadzenie drzew lub zbieranie zalegających na terenach zieleni odpadów nie jest możliwe, to o środowisko można dbać także nie wychodząc z domu. – Wyłączajmy światło, zakręcajmy wodę, segregujmy śmieci, nie zostawiajmy ładowarki w kontakcie – nasze drobne nawyki mają realny wpływ na zmiany środowiska i klimatu. Dzień Ziemi powinien trwać przez cały rok – dbajmy o naszą planetę, bo innego miejsca do życia nie mamy! – apeluje marszałek.

Rozwój ekologicznych technologii priorytetem dla województwa lubuskiego
Ochrona Środowiska jest niezwykle ważna dla Lubuskiego. Dowodem na to jest wizja regionu do 2030 roku. Lubuskie ma być zieloną krainą inteligentnych technologii. Oznacza to, że zielona gospodarka oraz dbałość o zasoby naturalne jest jednymi z priorytetów rozwojowych. Stawiamy na rozwój potencjałów turystycznych, ekologiczne rolnictwo i rozwój zielonej gospodarki.

Eko-Lubuskie
– Ochrona środowiska to wielkie wyzwanie nie tylko regionalne, ale także globalne. Dlatego chcemy postawić na czystą energię pochodzącą z odnawialnych źródeł oraz ograniczenie niskiej emisji – m.in. poprzez ekologiczny transport, termomodernizacje oraz likwidację kopciuchów. Niezwykle ważne jest także uporządkowanie gospodarki odpadami. Wyzwaniem jest także sprostanie realnym efektom zmian klimatycznych: suszy i powodzi. Ważna jest też edukacja ekologiczna. Chcemy, aby Lubuszanie świadomie dbali o otaczające ich środowisko. Zielone Lubuskie to także ekologiczne rolnictwo, rozwój produktów regionalnych oraz wzmocnienie potencjału turystycznego regionu – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dzień Ziemi – co oznacza i skąd się wziął
Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi imprezy i wydarzenia plenerowe.

źródło: lubuskie.pl

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS