Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Mamy już ponad 2 miliony złotych na dziecięcą medycynę zabiegową!

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku i chociaż zostało do niego jeszcze trochę czasu, to już istnieje możliwość, by wspomóc jego cel – królują charytatywne aukcje oraz zbiórki internetowe, ale to nie wszystko – trwają także aktywności Sztabów 28. Finału. W tym roku gramy dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Na ten moment na liczniku Allegro dla WOŚP widnieje ponad milion złotych – dokładnie 1 199 555 PLN. Dzięki zbiórkom internetowym udało się już uzbierać 1 203 534 PLN. Łącznie daje to kwotę 2 403 089 PLN. Wśród najchętniej odwiedzanych znajdują się strony mbank.pl/wosp, wpłacam.wosp.org.pl oraz zbiórki pieniężne na Facebooku WOŚP. Rok temu o tej porze zebrana kwota była kilkaset tysięcy złotych niższa.

Wśród najpopularniejszych licytacji na Allegro znajdują się Medal Noblowski Olgi Tokarczuk, samochód z serialu “Knight Rider” od Mastercard i Braci Collins oraz kolacja z Julią Wieniawą.

Od 15 grudnia aż do dnia Finału Sztaby mogą organizować wydarzenia, tak zwane Imprezy Zamknięte i bardzo chętnie z tego korzystają – na ten moment w bazie, z której korzystają Sztaby, widnieje prawie 800 takich imprez. Impreza Zamknięta musi odbywać się na określonym terenie, a jej wolontariusze kwestują właśnie tam (nie na ulicy, jak to będzie miało miejsce 12 stycznia). Impreza jest otwarta na wszystkich gości, nie może być biletowana, a na cel 28. Finału zostanie przekazany cały dochód z jej organizacji uzyskany z dobrowolnych datków uczestników. Lista wydarzeń oraz wszystkich Sztabów 28. Finału WOŚP znajduje się na stronie.

Od połowy grudnia można również zasilać Sztabowe Puszki Stacjonarne w sklepach, salonach fryzjerskich, restauracjach lub w innych lokalach handlowo-usługowych. Każda taka Puszka jest przypisana do konkretnej osoby – opiekuna i do danego miejsca. Klienci i goście lokali mogą więc wspierać cel 28. Finału już teraz, podczas wykonywania codziennych czynności w aż 3684 miejscach.

Wolontariusze 28. Finału WOŚP posiadający konto na platformie iWolontariusz, dzięki której mogą rejestrować się do Sztabów, mogą również zakładać wirtualne puszki – eSkarbonki i za ich pomocą wspierać cel Finału. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu.


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. Do tej pory Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 mld PLN.

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.Fundacja WOŚP

BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin