Home Aktualności z Sulęcina

Wielki sukces policjantki z Sulęcina

Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie st. asp. Małgorzata Krzyżan mistrzynią świata w rzucie dyskiem.

W dniach od 26 października do 06 listopada br. w australijskim Perth odbyły się 22 Mistrzostwa Świata Mastersów Lekkiej Atletyki, w których startowała policjantka Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie st. asp. Małgorzata Krzyżan.
Nasza koleżanka wygrała rzut dyskiem kobiet, zdobywając tytuł mistrzyni świata w kategorii W45, jednocześnie poprawiając rekord Polski, wynikiem 43,52m. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec a trzecie Amerykanka. Ponadto Małgosia wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą.

Nasza koleżanka jest policjantką od 16 lat a od 14 lat pracuje jako technik kryminalistyki. Cały swój wolny czas poświęca pasji – lekkiej atletyce. Jej koronną dyscypliną jest rzut dyskiem, w której zdobyła wiele medali. Obecnie jako mistrzyni Polski i Świata w kategorii W45 w rzucie dyskiem nie ma sobie równych. Uprawia również inną dyscyplinę – rzut kulą, w której rywalizuje jak równy z równym z cała elitą światową. Zdobycie III miejsca na mistrzostwach świata w Australii potwierdza jej wspaniałą formę. Z roku na rok Małgosia poprawia swoje wyniki i jednocześnie rekordy Polski zbliżając się tym samym do rekordów świata.
Małgosia od wielu lat uprawia wszechstronną lekkoatletykę, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Z powodzeniem startowała również w pięcioboju policyjnym (pływanie, strzelanie, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg crossowy 2km).
Uważa, że sport pomaga w wielu sytuacjach, jest antidotum na stres, a także podnosi sprawność fizyczną co jest niewątpliwie jedną z pożądanych cech u policjanta. Zajmuje się również propagowaniem sportu wśród młodzieży, ukończyła kurs trenerski lekkoatletyczny i prowadzi zajęcia z młodzieżą trenując być może swoich następców.

To dzięki Małgorzacie na ceremonii w Perth w Australii zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki, że tak godnie reprezentowała Polskę na arenach światowych. Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie kom. Fabian Rogala pogratulował z tej okazji naszej mistrzyni zwycięstwa na arenie międzynarodowej i wręczył jej kwiaty.