Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Szkoła języka angielskiego Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Praca meble łóżka Sulęcin

Wielki sukces policjantki z Sulęcina

Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie st. asp. Małgorzata Krzyżan mistrzynią świata w rzucie dyskiem.

W dniach od 26 października do 06 listopada br. w australijskim Perth odbyły się 22 Mistrzostwa Świata Mastersów Lekkiej Atletyki, w których startowała policjantka Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie st. asp. Małgorzata Krzyżan.
Nasza koleżanka wygrała rzut dyskiem kobiet, zdobywając tytuł mistrzyni świata w kategorii W45, jednocześnie poprawiając rekord Polski, wynikiem 43,52m. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec a trzecie Amerykanka. Ponadto Małgosia wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą.

Nasza koleżanka jest policjantką od 16 lat a od 14 lat pracuje jako technik kryminalistyki. Cały swój wolny czas poświęca pasji – lekkiej atletyce. Jej koronną dyscypliną jest rzut dyskiem, w której zdobyła wiele medali. Obecnie jako mistrzyni Polski i Świata w kategorii W45 w rzucie dyskiem nie ma sobie równych. Uprawia również inną dyscyplinę – rzut kulą, w której rywalizuje jak równy z równym z cała elitą światową. Zdobycie III miejsca na mistrzostwach świata w Australii potwierdza jej wspaniałą formę. Z roku na rok Małgosia poprawia swoje wyniki i jednocześnie rekordy Polski zbliżając się tym samym do rekordów świata.
Małgosia od wielu lat uprawia wszechstronną lekkoatletykę, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Z powodzeniem startowała również w pięcioboju policyjnym (pływanie, strzelanie, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg crossowy 2km).
Uważa, że sport pomaga w wielu sytuacjach, jest antidotum na stres, a także podnosi sprawność fizyczną co jest niewątpliwie jedną z pożądanych cech u policjanta. Zajmuje się również propagowaniem sportu wśród młodzieży, ukończyła kurs trenerski lekkoatletyczny i prowadzi zajęcia z młodzieżą trenując być może swoich następców.

To dzięki Małgorzacie na ceremonii w Perth w Australii zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki, że tak godnie reprezentowała Polskę na arenach światowych. Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie kom. Fabian Rogala pogratulował z tej okazji naszej mistrzyni zwycięstwa na arenie międzynarodowej i wręczył jej kwiaty.

asp. szt. Alina Słonik
KPP Sulęcin

1 odpowiedź na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin