Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Policjanci z Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gorzowie Wielkopolskim doskonalili swoje umiejętności na poligonie w Wędrzynie. Wszystko po to, by w chwili poderwania do działań byli gotowi na stawianie czoła największym niebezpieczeństwom, profesjonalnie neutralizując wszelkie zagrożenia. Na takich policjantów liczy społeczeństwo.

Policyjni kontrterroryści to funkcjonariusze, którzy ze względu na charakter realizowanych zadań cechują się przede wszystkim: wysoką sprawnością fizyczną, bardzo dobrym stanem zdrowia, wysoką odpornością na sytuacje stresowe, umiejętnością pracy w zespole, umiejętnością szybkiej adaptacji do nowych warunków oraz dyspozycyjnością. Nie widać ich na co dzień. Ale kiedy biorą już udział w działaniach wspierając policjantów przeprowadzających różnego rodzaju realizacje, to jest o nich głośno. Dosłownie i w przenośni.

Huk granatów, forsowane drzwi, okrzyki polecające zachowanie zgodne z prawem i dynamiczne zatrzymania – nierzadko także w centrach miast. To wszystko przeprowadzone w sposób spektakularny, ale jednocześnie i niezmiernie precyzyjny, profesjonalny i bezpieczny. Tak, aby nikt nie ucierpiał.

Żeby tak się stało, potrzebny jest codzienny trening. Siłowy, taktyczny, strzelecki, bojowy. Ścisłe realizowanie scenariusza, który zakłada różne warianty – także te najbardziej niebezpieczne, czyli zagrożenia terrorystyczne z udziałem zakładników. W sytuacjach, gdy mamy do czynienia z desperacją przestępców gotowych na wszystko potrzebny jest spokój, opanowanie, chirurgiczna precyzja i zdecydowanie. Połączenie tych cech nie jest łatwe, a osiągnięcie wysokiej formy możliwe tylko dzięki ciężkim treningom i ćwiczeniom w terenie.

Okoliczności muszą oddawać to, co może zadziać się w rzeczywistości. Stąd wizyta na poligonie, śmigłowce, grupy realizacyjne, zespoły bojowe, minersko-pirotechniczne. Wielu policyjnych kontrterrorystów, wśród których każdy posiada wysokie umiejętności i wyszkolenie muszą działać tak, aby liczył się zespół. Tyko wtedy są prawdziwie skuteczni licząc na siebie i działając, wspólnie wykorzystując każdy z komponentów.

Takie ćwiczenia gwarantują profesjonalne przygotowanie, formę i pełną gotowość do działań. Dlatego tak ważne jest ich częste przeprowadzanie i szkolenie się z udziałem nowoczesnego sprzętu, który w połączeniu z dyspozycją policjantów dopełnia profesjonalizm i decyduje o końcowym sukcesie.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie