SWWS
SWWS
SWWS
SWWS
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Przyjęło się, że wierność jednej marce jest opłacalna, bo pozwala na uzyskanie różnego rodzaju korzyści z tego tytułu. I o ile trudno się z tym nie zgodzić w przypadku wielu branż, o tyle nie dotyczy to obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dowiedz się, dlaczego nie warto przywiązywać się do towarzystwa, w którym kupiło się polisę.

Liczy się cena

Specyfika OC polega na tym, że musi mieć je każdy samochód. Jeżeli auto nie zostało objęto ubezpieczeniem, bo właściciel z jakiegoś powodu go nie wykupił, na nim spoczywa odpowiedzialność. A nie jest ona mała, bo za brak ważnej polisy można otrzymać wysoką karę pieniężną, której wartość sięga nawet kilku tysięcy złotych. Fakt, że OC jest obowiązkowe, rodzi skutek jednakowości jego warunków dla wszystkich kierowców. Oznacza to, że wszystkie towarzystwa są zobowiązane do sprzedawania ubezpieczenia o identycznym zakresie ochrony i nie mają prawa do zmiany warunków.

W związku z powyższym w praktyce nie jest istotne, w jakim towarzystwie kupisz OC. Jako że wystarczy je mieć, żeby wywiązać się z ustawowego obowiązku, przy wyborze konkretne oferty warto brać pod uwagę jedynie wysokość składki. Krótko mówiąc, opłaca się kupować ubezpieczenie wyłącznie w tym towarzystwie, w którym jest ono najtańsze. Żadne inne czynniki nie mają znaczenia – nawet jeśli obsługa jest zachwycająca, reklamy interesujące, a marka ulubiona, należy odrzucić drogie oferty i poszukiwać tych najtańszych.

Wybieraj najtańsze oferty

Ceny OC są wysoce zmienne i zależą od dziesiątków aspektów. Dlatego fakt, że w danym towarzystwie obecnie oferowana jest najtańsza polisa, nie znaczy, że będzie tak zawsze. Często bywa odwrotnie, tzn. składka proponowana przez firmę, w której rok temu ubezpieczenie zostało kupione, jest znacznie mniej atrakcyjna niż w innych towarzystwach. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko złożenie wypowiedzenie, tak aby wygasające ubezpieczenie nie przedłużyło się automatycznie na kolejny rok. Jeśli chcesz zobaczyć, jak powinien wyglądać dokument skutkujący rezygnacją, sprawdź generator wypowiedzenia polisy OC na stronie: https://wypowiadamoc.pl/
Lojalność nie jest wartością w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ze względu na jego specyfikę. Wynika ona głównie z niezmienności tego ubezpieczenia, które z kolei sprawia, że jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy zakupie staje się cena. Kierowca woli najtańsze OC, bo wie, że nawet jeśli zapłaci więcej w innym towarzystwie, i tak nie odniesie z tego korzyści. Zdaje sobie sprawę, że lojalność nie jest istotna i poszukuje ofert z najniższą składką. Tu jednak pojawia się pytanie: jak je znaleźć?

Jak znaleźć najtańsze OC

Do wytypowania najtańszego OC niezbędne jest zweryfikowanie i porównanie wielu ofert. Dopiero gdy dowiesz się, ile zapłacisz w poszczególnych towarzystwach, możliwe będzie podjęcie trafnej decyzji. Pomocne w tym celu są kalkulatory ubezpieczeniowe dostępne zarówno w Internecie, jak i u agentów ubezpieczeniowych. Dzięki nim za jednym razem da się wyliczyć składkę nawet w kilku towarzystwach. Na podstawie tych danych znalezienie najtańszej oferty staje się niezwykle proste i szybkie.

Pamiętaj jednak, że co do zasady OC można wypowiedzieć po wygaśnięciu, czyli co najmniej po 12 miesiącach od kupna. Tylko w niektórych sytuacjach da się to zrobić wcześniej.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa