Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Kultura Archiwum wydarzeń

Praca meble łóżka Sulęcin

Liederlauschen am Rand

KIEDY
27. i 28. 07.2019
SOBOTA
od 12:00 aż do zachodu słońca (i jego ponownego wschodu)
NIEDZIELA
od 10:00 do 22:00
(POLSKO – NIEMIECKI BRUNCH od 10:00-13:00)
GDZIE
W Theater am Rand – Oderbruch Zollbrücke
(Teatr na skraju – most Zollbrücke w Oderbruch)

W dniach 27-28 lipca 2019 na historycznym obszarze Oderbruch (Kotliny Freienwaldzkiej) odbędzie się festiwal muzyczny LiederLauschen Am Rand: Zasłuchani – Festiwal Piosenki Na Pograniczu. To niepowtarzalna okazja do wspólnej zabawy, chilloutu na łonie natury i odkrywania sąsiadujących ze sobą kultur: polskiej i niemieckiej. Program uświetnią występy 12 fantastycznych zespołów pochodzących z obu stron Odry, cała gama regionalnych specjałów, rozmaite warsztaty, spotkania oraz ekspresowe kursy językowe. Znajdzie się też czas na spacery nad rzeką, wspólne biwakowanie, podziwianie spektakularnych wschodów i zachodów słońca oraz na inne atrakcje, także dla najmłodszych, w wyjątkowej, interaktywnej przestrzeni festiwalowej.

Spotkanie miłośników kultury i przyrody pochodzących z obu krajów w Theater am Rand (Teatrze Nad Brzegiem) to wspaniała okazja, aby słuchając muzyki, wspólnie cieszyć się otwartością na świat i różnorodnością kulturową.

Kulturalną oś festiwalu stanowi teatr, w którym wystąpią sami jego pomysłodawcy i projektanci, czyli wirtuoz akordeonu Tobias Morgenstern i aktor Thomas Rühmann. Już od 20 lat konstrukcja ta przyciąga gości z całych Niemiec i Polski, fascynując swoją wyjątkowością – w trakcie spektaklu ten wyjątkowy budynek otwiera się ze wszystkich stron, a oczom widzów ukazuje się malowniczość okolicznego krajobrazu. Tym samym zacierają się dwie granice – zarówno ta pomiędzy rzeczywistością a przedstawieniem, jak i pomiędzy dwoma krajami, a muzyka wybrzmiewająca na pograniczu łączy mieszkańców po obu stronach rzeki.

Historia

Stowarzyszenie kulturalne Braumeister od 12 lat organizuje festiwal na Helmholtzplatz w Berlinie, na którym co roku, w ciągu trzech dni pod gołym niebem posłuchać można artystów niezwiązanych z wielkimi wytwórniami i wyłapać najprawdziwsze muzyczne perełki. Wydarzenie pod nazwą Umsonst & Draußen Festival („Za darmo i na świeżym powietrzu”) to okazja do spotkania mieszkańców z okolicy przy dobrej muzyce i zimnych napojach. W którymś momencie pojawił się pomysł, aby rozszerzyć projekt i zagnieździć ideę w przestrzeni teatru w Oderbruch, tak, by na kilka dni połączyć ze sobą energię miasta i wsi (w końcu trudno było oprzeć się przepięknej scenie teatru!).

W 2018 r. premierę miał LiederLauschen Labor – eksperymentalny projekt biograficzno-muzyczny powstały we współpracy siedmiu artystów występujących wcześniej na festiwalu, który został przeniesiony na deski zarówno Theater am Rand, jak i scenę berlińskiej sali koncertowej Maschinenhaus. Rok później organizatorzy LiederLauschen idą o krok dalej, organizując dwudniowe niemiecko-polskie wydarzenie muzyczne i kulturalne pod nazwą LiederLauschen am Rand: Zasłuchani – Festiwal Piosenki Na Pograniczu.

PROGRAM, ATRAKCJE:

We współpracy z festiwalami Transvocale oraz polskim festiwalem Wake Up and Live organizatorzy zaprosili wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Swoją obecnością zaszczycą nas Krambabula, OHO!KOKO, Koszau, Brodacze Live Act oraz Trupięgi. Z Niemiec przyjadą m.in. Riders Connection i Bubba Ho-Tep, The Benja Men, Petra Nachtmanova, Teresa Bergman. W efekcie będziemy mieć do czynienia z mieszanką m. in. takich gatunków jak niezależna odsłona electro, indie blues rock, ukulele pop, muzyka uliczna czy polystylistic heartpop.

Twórcy festiwalu zatroszczyli się również o walory edukacyjne imprezy. Ekspertki z działu dydaktyki w Babbel, firmie tworzącej aplikację do nauki języków, skupią się podczas festiwalu na zagadnieniu języka i komunikacji. Na miejscu będzie można wziąć udział w warsztatach i kursach, które ułatwią porozumienie się z festiwalowiczami z kraju sąsiada.

Ponadto w ramach interaktywnych warsztatów poprowadzonych przez zespół ze Szkoły Wyższej Zrównoważonego Rozwoju z Eberswalde (HnEE) zarówno starsi, jak i młodsi festiwalowicze będą mogli dowiedzieć się więcej na temat różnych zagadnień związanych z ekologią.

SOBOTA

Ab 12.00 Uhr
Budujemy strefę dla dzieci

KLEINE BÜHNE
13.00 – 14.00 Uhr MARIE MEISTER
19.00 – 20.00 Uhr STEREOCHEMISTRY

GROSSE BÜHNE
14.30 – 15.30 Uhr THE BENJA MEN
16.00 – 17.00 Uhr TERESA BERGMAN
17.30 – 18.30 Uhr KOSZAU
20.00 – 21.00 Uhr ZUSTRA
21.30 – 22.30 Uhr BUBBA HO-TEP
23.00 – 00.30 Uhr KRAMBABULA

FAMILIENAREAL
15.30 – 16.00 Uhr Plecuga Puppentheater

Warsztaty
zrobić mydło, znaleźć zioła i zrobić sok(HnEE)
kurs awaryjny polska-niemiecka (Babbel)

NIEDZIELA
10.00 – 13.00 Uhr Polsko-niemiecki brunch

KLEINE BÜHNE
12.00 – 12.15 Uhr EGON
13.30 – 14.30 Uhr PETRA NACHTMANOVA
16.30 – 17.30 Uhr JULIA BILAT & FELIX KOMOLL

GROSSE BÜHNE
15.00 – 16.00 Uhr OHO!KOKO
18.00 – 19.00 Uhr TRUPIEGI
19.30 – 20.30 Uhr RIDERS CONNECTION
20.30 – 22.00 Uhr BRODACZE LIVE ACT

FAMILIENAREAL
11.00 – 12.00 Uhr Polnischer Chor
16.00 – 16.30 Uh Plecuga Puppentheater

Warsztaty
zrobić mydło, znaleźć zioła i zrobić sok(HnEE)
kurs awaryjny polska-niemiecka (Babbel)

Więcej informacji

Kabaret młodych panów Sulęcin
Kabaret młodych panów Sulęcin
Kabaret młodych panów Sulęcin
Kabaret młodych panów Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Proama Sulęcin
Proama Sulęcin
Proama Sulęcin
Proama Sulęcin
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin