11.12.2018 – to historyczna data dla Olimpii Sulęcin, a właściwie dla całego Sulęcina. Po raz pierwszy mecz Olimpii Sulęcin był na żywo transmitowany w telewizji ogólnopolskiej. Od tego sezonu prawa do pokazywania rozgrywek I ligi piłki siatkowej mężczyzn posiada telewizja Polsat i to ona przeprowadziła transmisję na kanale Polsat Sport Extra HD.

Wybór spotkania mógłby na pierwszy rzut oka dziwić – bowiem w kameralnej hali przedostatniej drużyny tabeli przeciwnikiem gospodarzy był zespół, który w zeszłym sezonie był wicemistrzem ligi, a w tym także od początku znajduje się na pozycjach medalowych w tabeli.

Mimo przegranej Olimpii w czterech setach przebieg spotkania udowodnił iż mecz ten wybrany został nieprzypadkowo – Olimpia Sulęcin dzięki skutecznej grze Macieja Kordysza już w pierwszej partii sprawiła małą sensację – wygrywając z pretendetem do fotela lidera 26:24. W kolejnych setach niestety drużyna z Tomaszowa, mimo ambitnej postawy sulęcinian zmobilizowana faktem, że może zasiąść na fotelu lidera wychodziła zwycięsko. Szkoda szczególnie 4 seta, gdzie gdyby być może dwie mniej kontrowersyjne decyzje sędziny bylibyśmy świadkami bardziej zaciętej końcówki i tie-breaka, jednak największym mankamentem w grze gospodarzy były niewykorzystane akcje w kontrach – a to podstawa do budowania bezpiecznej przewagi punktowej.

Mimo niekorzystnego wyniku i słabej grze w kontrze tego dnia, w pomeczowych wypowiedziach zarówno trenera gości jak i komentujących to spotkanie dla Polsatu Sport Damiana Dacewicza i Macieja Jarosza dominowało przeświadczenie, ze pozycja w tabeli akurat w przypadku Olimpii nie do końca oddaje postawę na boisku, no ale niestety taki jest sport.

Cieszy fakt, że Sulęcin dobrze zaprezentował się jako cały ośrodek na antenie ogólnopolskiej – kibice zadbali o odpowiednią oprawę i gorący doping przez całe spotkanie, a komentatorzy w trakcie transmisji chwalili nie tylko postawę drużyny, ale przede wszystkim organizację, atmosferę i fakt, że w zaledwie dziesięciotysięcznym mieście, pomimo niewielkiego jak na ligowe warunki budżetu, jest tak fajnie zorganizowany ośrodek siatkarski.

Mimo zaledwie dwóch tygodni przygotowań, aby spełnić wszystkie wymagania do przeprowadzenia transmisji (m.in specjalna nawierzchnia, stanowiska dla kamer, aranżacja „studia” oraz przyłącza dla ekipy telewizyjnej oraz reklamowej) Olimpia stanęła na wysokości zadania i już wiadomo, że Polsat Sport zawita do Sulęcina ponownie w lutym – na mecz z MCKiS Jaworzno.

Transmitowane w TV będzie także styczniowe spotkanie Olimpii z Norwidem w Częstochowie.

OLIMPIA SULĘCIN – KS LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 1:3 (26:24, 21:25, 20:25, 22:25)

Składy wyjściowe:
OLIMPIA SULĘCIN: Kordysz, Zaręsbki, Woroniecki, Lewandowski, Hunek, Turek, Dzierżyński (libero)
KS LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI: Musiał, Pigłowski, Błoński, Rusin, Toma, Janus, Gutkowski (libero)