Home Sport Olimpia Sulęcin

W minioną sobotę Olimpia Sulęcin w Świnoujściu rozegrała ostatnie spotkanie ligowe w 2017 roku. Rozpoczęło się od sensacji, lecz ostatecznie mecz zakończył się zgodnie z planem. Po raz pierwszy, po przerwie spowodowanej ospą, na boisku zaprezentował się kapitan Olimpii Damian Sławiak.

Pierwszy set, rozpoczął się od prowadzenia świnoujścian, jednak Olimpia szybko wyrównała stan rywalizacji (5:5), a następnie wyszła na trzypunktowe prowadzenie (9:6). W tym momencie, dobrą siatkówkę zaczęła grać młoda drużyna gospodarzy – nie tylko doprowadzając do remisu (10:10), ale budując dwupunktową przewagę (14:12). Dobra gra blokiem i błędy Olimpii w przyjęciu napędzały świnoujską młodzież, która z punktu na punkt budowała przewagę i sensacyjnie wygrała pierwszego seta z liderem rozgrywek do 19 pkt.

Drugiego seta gospodarze zaczęli od ostrego ataku po skosie, jednak od razu skutecznie odpowiedział z prawego skrzydła Adrian Kopij. Gdy skutecznie w ataku zaprezentował się Tomasz Kowalski, a Piotr Trojan zaserwował asa, Olimpia zbudowała dwupunktowe prowadzenie. Jednak ciężką zagrywką i potrójnym blokiem gospodarze doprowadzili do remisu 6:6. Głownie dzięki dobrym interwencjom w obronie Macieja Sasa Olimpia ponownie wyszła na dwupunktowe prowadzenie 8:6, ale przy stanie 10:10 licealiści ponownie doprowadzili do wyrównania. Olimpia wiedząc, że nie może pozwolić sobie na stratę punktów w starciu z licealistami, grała uważnie i ponownie wyszła na prowadzenie 13:11, a następnie – ponownie dzięki uważnej grze w obronie powiększyła je do 4 pkt. 16:12 i Krzysztof Dobek – były zawodnik Olimpii, a obecnie szkoleniowiec LO MS poprosił o czas dla swojej drużyny. Po nim jednak Olimpia nadal budowała swoją przewagę (19:13, 23:13) i spokojnie wygrała drugą partię

W trzeciej odsłonie licealiści szybko wrócili do poprawnej gry i zbudowali w pewnym momencie dwupunktową przewagę (10:8), lecz Olimpia zniwelowała ją i wyszła na prowadzenie 14:12, a później 16:13. Mimo ofiarnej postawy świnoujścian, nie udało im się do końca tego seta zniwelować przewagi gości, którzy utrzymywali spokojnie dwupunktowe prowadzenie. Ostatni punkt – przy stanie 22:24 zdobyliśmy gdy po nieudanym ataku Damiana Sławiaka, ten sam zawodnik podbił pod siatką piłkę splasowaną z lewego skrzydła. Skutecznym egzekutorem w kontrze okazał się Patryk Zarębski – zawodnik, który w swoim siatkarskim CV ma okres gry w zespole ze Świnoujścia.

Ostatnia, jak się okazało, partia tego meczu rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia Olimpii – co prawda pierwszy punkt zdobyli gospodarze, ale potem cztery punkty z rzędu zdobyli zawodnicy Olimpii. Licealiści nie prezentowali w tej fazie gry z poprzedniego seta i już przy prowadzeniu sulęcinian 7:2 Krzysztof Dobek poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Olimpia jednak nadal grała swoją siatkówkę, a licealiści zaczęli mylić się w praktycznie każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Czwarty punkt, przy trzynastu zdobytych przez Olimpię, gospodarze zdobyli dopiero, gdy nasz środkowy Damian Sławiak podwójnie odbił piłkę, którą próbował rozegrać przez plecy. Potem gra się odrobinę bardziej wyrównała, jednak przewaga była tak duża, że Olimpia spokojnie zmierzała do końca spotkania. Mecz zakończył się po błędzie gospodarzy przy stanie 14:24 dla Olimpii.

LO MS Świnoujście – STS Olimpia Sulęcin 1: (25:19, 14:25 22:25 14:25)