Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Zwierzęta od lat były głodzone i zaniedbywane. Warunki, w których im przyszło żyć, były dramatyczne. Mimo wielokrotnych interwencji służb gospodarz z Przemysławia (gm. Krzeszyce, pow. sulęciński) zdawał się być nietykalny. To wszystko zmieniło się 25 stycznia 2024 roku.

Mieszkańcy gminy Krzeszyce wielokrotnie zgłaszali swoje uwagi oraz obawy o dobrostan zwierząt w pobliskiej gospodzie. Pod „opieką” w 2015 roku na gospodarstwie znaleziono 4 martwe krowy i cielę z odciętymi kończynami. Od tego czasu zgłoszenia nagminnie były wysyłane do służb. Mimo wszystko władze nie zareagowały odpowiednie, a całą sprawę bagatelizowano. Lata znęcania się nad zwierzętami, cierpienie czujących istot, jak prośby mieszkańców o interwencję zdawały się nie mieć końca. Gmina wielokrotnie zgłaszała sprawę policji oraz inspektorom weterynarii. W końcu po jednej z kontroli policjanci wydziału kryminalnego z Sulęcina skierowali do sądu akt oskarżenia wobec gospodarza za znęcanie się nad zwierzętami. Wycieńczone i poranione bydło, to widok znajomy każdej osobie, która próbowała w tej sprawie coś zmienić. W tym roku, po latach, w końcu sprawa ruszyła. 25 stycznia lekarz weterynarii wraz z policją, OSP Kołczyn, wójtem gminy Krzeszyce odebrali gospodarzowi 3 świnie, 2 kozy i 25 sztuk bydła. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę fundacji „PRO ANIMALE — dla zwierząt w potrzebie”, gdzie w końcu po latach głodu i cierpienia, uzyskają odpowiednią opiekę.

W połowie marca rozpocznie się sprawa przeciwko gospodarzowi. Jeśli wyrok będzie skazujący, zwierzęta zostaną na stałe pod opieką fundacji.

Na miejscu były również „Służby w akcji Kostrzyn nad Odrą”, na których profilu możemy zobaczyć zdjęcia z odebrania zwierząt.

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS