Praca steinpol
Home Kultura Koncerty - relacje

Praca Christianapol meble Sulęcin

Koncert Krissy Matthews Band Sulęcin Klub u Bulka
Koncert Krissy Matthews Band Sulęcin Klub u Bulka

Krissy Matthews Band – po raz pierwszy w Polsce.

Data: 13.11.2010 (sobota),
Start: 20:00,
Wstęp: 15zł/20zł (w dniu koncertu)

Pół – Norweg, pół – Brytyjczyk – ten dziś zaledwie osiemnastoletni muzyk, gitarzysta i wokalista po raz pierwszy wystąpił na scenie w wieku lat 3, bluesa elektrycznego zaczął grać w wieku lat 8, natomiast jego kariera na dobre rozpoczęła się w wieku lat 12 ,kiedy to na festiwalu Notodden Blues został zaproszony w szeregi formacji kierowanej przez samego Johna Mayala & Blues Brackers!!!! Wtedy to został okrzyknięty 'Cudownym dzieckiem'
Od tego momentu notuje się znakomite recenzje prasowe oraz radiowe, a sam Krissy zostaje okrzyknięty prawdziwą gwiazdą i odkryciem bluesowej sceny skandynawskiej.

Powraca w 2004 roku z serią programów radiowych oraz telewizyjnych stacji norweskich. W tym czasie odnotować można również występy z Larry Burtonem, regularnie pojawia się w legendarnym klubie „Muddy Waters”. Formuje swoje trio i nagrywa płytę zatytułowaną „Influences” w roku 2005, W 2006 podpisuje kontrakt z wytwórnia Via Music i nagrywa kolejną płytę” Allen in Reverse”.

Krissy i jego zespół występowali na największych festiwalach blues-rockowych w takich krajach jak, Belgia, Holandia, Anglia, Walia, Szkocja, Dania, Norwegia, Niemcy, Francja, Portugalia, Szwajcaria Muzyk dzielił również scenę z takimi artystami jak Walter Trout, Jeff Healey czy Devon Allman. Nagrywał m.in. dla BBC Radio2,z powodzeniem występował przed 15 000 publicznością. Sam Krissy określa swoja muzykę jako Blues – Rock – Roots music. W jego grze można odnaleźć wpływy takich mistrzów jak: Albert Collins, John Lee Hooker, Albert King.

Na swojej pierwszej trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpi z zespołem Łukasza Gorczycy w składzie:
Łukasz Gorczyca -bass,
Darek Gorczyca – kb.,org.,
Tomek Dominik – dr.

http://www.myspace.com/krissymatthews
Strona klubu * u BULKA* – www.myspace.com/klububulka

Nadesłał
Jacek Filipek

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie