Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Kultura Kalendarz wydarzeń

13 maja o 19:00 w Kontenerze Kultury w Parku Miejskim w Sulęcinie usłyszymy koncert Remigiusza Bordy. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Remigiusz Borda jest śpiewającym malarzem lub śpiewakiem, który maluje. W definiowaniu Remka nie wszystko jest oczywiste, bo to człowiek ale na pewno jest artystą, który eksperymentuje jak na muzyka-malarza przystało. Zgrabnie porusza się w świecie dźwięków i słowa. Ma poczucie, że to co robi chce to robić i że robi jak potrafi najlepiej. Nie usłyszymy u niego – „jak powinno być”, a raczej będzie to prawdziwe – „takie jak jest”.

W jego twórczości nie ma pozy, udawania, rozciągania w nieskończoność, nie ma nagrywania osobno gitary i wokalu, ponieważ palce, głowa, głos i cała reszta tworzy całość tak jak w życiu jak i na scenie. W jego twórczości niewiele jest miejsca na opowiadanie jakieś historii jest to język raczej abstrakcyjny, pokazujący częściej rzeczy dla oka niewidzialne, ale dotykający duszy…

Muzycznie, na scenie jest przeróżnie tak jak w życiu jest radość, smutek, śmiech i łzy. Stany pełne euforii i totalna dolina, ale co najważniejsze nie mam nudy, to rollercoster uczuć.

Jeżeli zdecydujecie się na spotkanie z Remkiem doświadczycie ballad o miłości, ale i drapieżnych akustyczno-punkowych dźwięków. Poczujecie rytmy flamenco, techno i bluesowo-niebluesowe improwizacje czyli całą paletę barw.

Taka jest jego muzyka, liryczna, intelektualna i metafizyczna.

źródło: Sulęciński Ośrodek Kultury

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS