Home Sport

25 kolejce Klasy Okręgowej zwyciężali głównie gospodarze (7x, jeden remis). Także Stal Sulęcin wpisała się w te statystyki, pokonując GKS Bledzew.

W jesiennym meczu obu drużyn zwyciężył GKS. Tym razem Stalowcy zrewanżowali się z nawiązką. Już od początku spotkania osiągnęli przewagę, która pozwalała liczyć na szybką zdobycz bramkową. Akcje bledzewian kończyły się 25 m. od bramki Stali Sulęcin, Stal natomiast dynamicznymi rajdami skrzydłowych przedostawała się pod bramkę rywali. W 17 minucie spotkania jeden z takich rajdów Rafała Grzelczaka zakończył się nieprzepisową interwencją obrońcy w narożniku pola karnego.
Egzekutorem był kapitan Stalowców – Bartosz Michałek, który precyzyjnym strzałem od słupka umieścił piłkę w bramce.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Siudak, który zdobył także bramkę na 3:0. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się spokojnym zwycięstwem Stalowców, odżyła drużyna gości. To zawodnicy GKSu zaczęli dyktować warunki gry, wywierać presję i powodować, że linia defensywna Stali Sulęcin zaczęła popełniać błędy. GKS Bledzew nie tylko zdobył bramkę, ale już po 10 kolejnych minutach zbliżył się do Stalowców na dystans jednego trafienia.
Stal Sulęcin potrafiła jednak zdobyć czwartą bramkę, co na kilka minut przed końcem spotkania wyjaśniło sytuację. Niestety w tej akcji kontuzji doznał Piotr Rosiński, któremu na nierównym boisku „uciekło” kolano, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Daniela Tabaki w spotkaniu z Różą Różanki.

Dzięki wygranej Stalowcy zbliżyli się do GKS Bledzew jedynie na dystans jednego punktu. Już za tydzień w Bobrówku zmierzą się natomiast z ósmym w tabeli LZSem.