Seria przegranych Olimpii Sulęcin wydłużyła się już do 9 meczów z rzędu. W sobotę żółto-niebiescy ulegli ekipie KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:13). Mecz odbył się w Siedlcach w ramach zaległej 18. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został Adam Lorenc.

Siatkarze Olimpii podchodzili do meczu w Siedlcach z trudnej pozycji. Ostatni raz wygrali ligowe spotkanie jeszcze w zeszłym roku – 11 grudnia. Tymczasem KPS to mocna drużyna, plasująca się na 4. pozycji w lidze. Pomimo tego sulęcinianie podeszli do spotkania bez kompleksów i strachu. Od pierwszych minut walczyli z rywalami jak równy z równym. Dopiero przy stanie 5:5 gospodarze mocniej przycisnęli, zdobywając kilka punktów z rzędu i obejmując prowadzenie 9:5. Goście wciąż jednak dzielnie walczyli i odrobili stratę: 11:10. Kilka minut później, po dobrych atakach Seweryna Lipińskiego i Macieja Krysiaka, sami objęli prowadzenie 14:17. Od tego momentu to oni kontrolowali przebieg seta, który wygrali pewnie 21:25.

Kolejna partia rozpoczęła się wyrównanie, choć skromną przewagę zdołali wypracować goście: 5:7. Siedlczanie nie zamierzali jednak oddać seta za darmo. Najpierw, dzięki zagrywkom Wiktora Mielczarka doprowadzili do remisu, a później to oni uciekli gościom na 4 punkty: 21:17. Choć sulęcinianie walczyli do końca, to tym razem musieli uznać wyższość rywali.
Trzeci set raz jeszcze rozpoczął się od zażartej walki. Do stanu 12:12 obie drużyny grały wyrównanie, walcząc o każdy punkt. Wtedy w polu serwisowym KPS znalazł się Mariusz Magnuszewski, a jego drużyna zdobyła kilka punktów z rzędu: 16:12. Tę bezpieczną przewagę siatkarze z Siedlec utrzymali już do końca seta.

Podbudowani zwycięstwem podopieczni Mateusza Grabdy doskonale weszli w czwartego seta, wysuwając się na wysokie prowadzenie 5:0. Sulęcinianie nie mogli się odnaleźć na parkiecie i popełniali sporo błędów. Po chwili gospodarze prowadzili już 7 punktami. Odrobienie tak dużej straty było karkołomnym zadaniem, któremu goście nie podołali. Gospodarze całkowicie kontrolowali przebieg seta, gromiąc rywali do 13.

Chociaż nieszczęśliwa passa Olimpii trwa już prawie 3 miesiące, to wciąż zajmują pozycję, która pozwoli im utrzymać się w TAURON 1. Lidze. Z dorobkiem 22 punktów zajmują 13. miejsce, jednak zaczynają już czuć na plecach oddech rywali: 14. SPS Chrobry Głogów ma zaledwie 1 punkt mniej, a 15. ZAKSA Strzelce Opolskie zgromadziła do tej pory 17 punktów. Sytuacja jest więc dynamiczna, a kolejne mecze będą niezwykle ważne. Następnym przeciwnikiem Olimpii będzie właśnie bezpośredni rywal w walce o utrzymanie: SPS Chrobry Głogów. Spotkanie odbędzie się w środę 2 marca o godzinie 18:00.