Olimpia Sulęcin przegrała z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 0:3 (25:27, 13:25, 15:25). Mecz odbywał się w ramach 29. kolejki TAURON 1. Ligi. Dla sulęcinian była to 13. przegrana z rzędu. Tytuł MVP dostał Damian Wierzbicki.

Początek meczu był wyrównany. W grze obu drużyn było widać nieco nerwowości, zawodnicy popełniali sporo błędów. Przy stanie 4:4 serię dobrych akcji przeprowadziła Olimpia, co zaowocowało trzypunktową przewagą 7:4. Dobrze spisywał się Michał Godlewski, który skutecznie zakończył dwa ataki. Sulęcinianie długo utrzymywali prowadzenie. Przełom w drużynie gości nastąpił przy wyniku 19:16. Dobre zagrywki Damiana Radziwona przyniosły bydgoszczanom remis 19:19. Od tej pory toczyła się zażarta wymiana punkt za punkt, a do rozstrzygnięcia seta potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie, po punkcie zdobytym serwisem przez Antoniego Kwasigrocha, zwyciężyli siatkarze BKS.

Pozostałe dwa sety nie były już tak wyrównane. Krótko po rozpoczęciu drugiej partii goście wyszli na prowadzenie 3:6. Punktował m.in. późniejszy MVP, Damian Wierzbicki; a kilka oczek goście zdobyli po błędach Olimpii. Przez dłuższy czas podopieczni Marcina Ogonowskiego utrzymywali trzypunktową przewagę, ale przy wyniku 8:11 rozegrali się w pełni. Od tej pory całkowicie kontrolowali grę, szybko podnosząc wynik aż na 8:16. To całkowicie podcięło skrzydła sulęcinianom, którzy przegrali tę partię do 13.

Trzecia odsłona meczu zaczęła się od zaciekłej wymiany punktów. Choć goście mieli drobną przewagę, to zawodnicy Olimpii wciąż utrzymywali kontakt. Przy stanie 7:9 na zagrywce w drużynie z Bydgoszczy znalazł się Damian Radziwon. Jego serwis, podobnie jak w pierwszym secie, sprawił sulęcinianom dużo kłopotów. Przewaga BKS Visły urosła do pięciu punktów. Gospodarze próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale ich rywale zdominowali parkiet. Wygrali seta wysoko, 15:25 i pewnie zakończyli spotkanie 0:3.

Od ostatniego zwycięstwa siatkarzy Olimpii w lidze minęły już ponad 3 miesiące. Jednak wciąż utrzymują się ponad strefą spadkową, ponieważ 15. w tabeli ZAKSA Strzelce Opolskie również ma sporo problemów. Do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze 4 mecze, a przewaga Olimpii nad ZAKSĄ wynosi 6 punktów. Szykuje się więc emocjonująca końcówka fazy zasadniczej, w której stawką jest prawo do gry w TAURON 1. Lidze w przyszłym sezonie. Kolejnym przeciwnikiem Olimpii będzie aktualny wicelider: MKS Będzin. Mecz odbędzie się 19 marca o 18:00.