Home Waszym zdaniem

Praca meble łóżka Sulęcin

Emerytura jest nieodłącznym elementem niemal każdej kariery zawodowej. Dotyczy nie tylko osób kończących pracę, ale też kolegów, z którymi ramię w ramię podejmowało się realizację kolejnych zadań. Lata współpracy przyniosły wiele ciekawych wspomnień i interesujących znajomości. Za sobą zostawia się nie tylko obowiązki zawodowe, ale też ludzi, z którymi nawiązało się nić sympatii i porozumienia. Jak pomóc koledze przebrnąć przez ostatni dzień w pracy?

Każdy początek ma swój koniec
Pojawiające się np. na Pracuj.pl nowe oferty pracy mogą sugerować, że dana firma szuka zastępcy zasłużonego pracownika, który lada moment przejdzie na emeryturę. Trzeba być przygotowanym na to, że nowa praca to również nowi współpracownicy, a ci nie przyjmą nas od razu z otwartymi ramionami wiedząc, że za chwilę będą musieli pożegnać się z zaufanym i sprawdzonym w boju kompanem. Daj im czas na oswojenie się z sytuacją i akceptację nieuniknionej zmiany. Wykaż się pokorą dla doświadczenia, którego za chwilę w zespole zabraknie i szacunkiem dla odchodzącej osoby. Skorzystaj z okazji, gdy możesz dowiedzieć się od niej wielu ciekawych i przydatnych w pracy rzeczy.
Nie staraj się na siłę zastąpić nowym kolegom kogoś, kto jeszcze wczoraj był częścią ich zespołu. Ich zaufanie zdobywaj małymi krokami, pokazując swój profesjonalizm.

Pożegnalne przyjęcie-niespodzianka

Pożegnanie kolegi odchodzącego na emeryturę jest okolicznością, którą szef może wziąć pod uwagę wyrażając pozwolenie na skrócenie dnia pracy i zorganizowanie przyjęcia niespodzianki. Spotkanie można podzielić na dwie części: oficjalną w firmie i nieoficjalną, która odbędzie się poza miejscem pracy.
Pożegnanie współpracownika odchodzącego na emeryturę często jest okazją do wręczenia mu pamiątkowych upominków. Mogą to być drobiazgi, które przypomną kolegów z zespołu lub zabawny gadżet odnoszący się do jego ostatniego stanowiska lub cech osobowości. Taki podarunek z przymrużeniem oka dobrze jest połączyć z poważnym wyrażeniem uznania i podziękowania za współpracę.

Emerytura wieńczy dzieło

Ostatni dzień w pracy to wiele wzruszających momentów. To nie jest dobry czas na wyciąganie z pamięci problemów i niepowodzeń. Żegnając kolegę odchodzącego na emeryturę warto zadbać o to, by wychodząc z firmy po raz ostatni zabrał z niej ze sobą jedynie dobre wspomnienia. Jego wieloletnie doświadczenie może jeszcze się przydać jako wsparcie merytoryczne przy trudnym projekcie.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin