Home Aktualności z Sulęcina

Michał Szczerbin i Maciej Masłowski z Sulęcina wygrali swoje starcia na amatorskiej lidze kickboxingu w Poznaniu. Były to ich pierwsze starty w tym roku. Walki, w których brali udział zawodnicy zakończyły się zwycięstwem dla Sulęcinian.

Poznański „Rympał” zwycięski dla Sulęcina
Była to 9. Edycja amatorskiej ligi „Rympał na Fyrtlu”. Wydarzenie odbywa się cyklicznie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, a udział w nim mogą wziąć zawodnicy zarówno zrzeszeni w klubach, jak i niezrzeszeni. Impreza co roku odbywa się w poznańskim klubie Pretorium.

Pierwsze starty i pierwsze wygrane
Maciej Masłowski zwyciężył w walce juniorskiej z przeciwnikiem z Kalisza, natomiast Michał Szczerbin pokonał na ringu seniorskim zawodnika z poznańskiego klubu. Oby dwaj zwycięzcy pochodzą z Sulęcina, jednak umiejętności w kickboxingu doskonalą w klubie w Słubicach. Był to ich pierwszy tegoroczny start w zawodach.

Seniorskie 2:1 dla Sulęcina
Walka Michała Szczerbina obiła się echem wśród komentatorów, sędziów i widzów, którzy byli pod wrażeniem techniki i przygotowania zawodnika. Po trzech rundach widać było mocne zmęczenie u oby dwóch kickboxerów, którzy dostarczyli niemałe widowisko zebranym w klubie osobom. Po ogłoszeniu wyniku 2:1 dla Michała Szczerbina, wykonał on zwycięskie salto, ku uciesze widzów i komentatorów.

Zgubione szczęki i pokaz akrobatyki
Pojedynek juniorski Macieja Masłowskiego z zawodnikiem z Kalisza rozpoczął się kanonadą ciosów. Tempo walki uspokoiło się nieco w następnych minutach. Zarówno Masłowski, jak i Szczerbin popisywali się ciosami obrotowymi, co komentatorzy skwitowali jako „znak rozpoznawczy” dla kickboxerów z klubu Korona Gym Słubice. Podczas starcia przeciwnik Sulęcinianina kilkukrotnie tracił ochraniacz na szczękę w wyniku otrzymanych ciosów. Walka finalnie skończyła się wynikiem 2:1 dla Macieja Masłowskiego.

Gdzie obejrzeć walki zawodników?
Starcia kickboxerów z Sulęcina można oglądać na kanale klubu Pretorium pod linkiem (https://www.youtube.com/watch?v=eRqIFisBk1o). Michał Szczerbin wchodzi na ring po 2 godzinach i 53 minutach od rozpoczęcia wydarzenia, natomiast Maciej Masłowski rozpoczyna swój występ zaraz po koledze, po około 3 godzinach i 5 minutach od startu amatorskiej ligi „Rympał na Fyrtlu”.