Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

06 kwietnia 2019r., nad jeziorem Trzecim (Owiecko Duże) po raz pierwszy odbyły się pokazy sprzętu karpiarskiego dla dzieci ze szkółki wędkarskiej „Linek Kroczek” z Sulęcina. W tym dniu warsztaty dla adeptów szkółki poprowadzili nasi zaproszeni goście Łukasz Kruszakin i Patryk Czekalski (Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin) oraz goście z Niemiec Gerd Fischer i Thomas Müller (KAV Fürstenwalde/ Stadt e.V.) oraz stawiający pierwsze kroki w tej dziedzinie wędkarstwa Szymon Chruszczewski z Kisielic.

Na samym początku warsztatów wszystkich przybyłych uczestników serdecznie przywitał kierownik Szkółki Wędkarskiej „Linek Kroczek” Bogdan Kułaczkowski, po czym zabrali głos nasi zaproszeni goście.

Łukasz swoją prelekcję rozpoczął od szlachetnej i inteligentnej ryby jaką jest Karp, ryba spokojnego żeru. Przedstawił młodym uczestnikom jaki jest dolny i górny wymiar ochronny, przekazał swoją już nabytą wiedzę na temat ich żerowania, pobierania przez nie pokarmu oraz przemierzanych wędrówek (szlaków) przez te ryby.

Kolejnym punktem warsztatów był pokaz sprzętu karpiarskiego oraz jak najprościej przygotować zestaw do połowu karpia. Wykonania takich węzłów powinno być dokładne i precyzyjne. Dla początkujących karpiarzy wybór sprzętu nie musi być wcale z górnej półki, ważne żeby był wytrzymały i zdał egzamin przy holu „sporego prosiaczka”.

Dużo cennych wskazówek nasi goście przekazali odnośnie stosowanych gotowych przynęt takich jak kulki proteinowe czy pelet oraz atraktorów o różnych smakach i zapachach. Koledzy z nabytego doświadczenia zademonstrowali jak sami wykonują swoje kulki. Chętni adepci mogli sami spróbować robienia kulek co oczywiście była to duża frajda dla dzieci i młodzieży.

Łukasz opowiedział jak powinna wyglądać prawdziwa zasiadka i omówił niezbędne rzeczy, które powinno się zabrać na swoją pierwszą karpiową zasiadkę.

Na zakończenie warsztatów Nasi goście przeprowadzili konkurs z nagrodami z wiedzy jaką przekazali dla adeptów szkółki wędkarskiej, po których można było stwierdzić z jakim zaangażowaniem dzieci i młodzież słuchały naszych gości.

Serdecznie dziękujemy naszym honorowym gościom za profesjonalne przeprowadzenie pokazów i warsztatów karpiarskich, za przekazaną wiedzę i za poświęcenie swojego wolnego czasu.
 
TO BYŁY SUPER WARSZTATY
DZIĘKUJEMY

Nadesłał
Bogdan Kułaczkowski

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa