Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

W związku z obchodami 777 rocznicy nadania praw miejskich Sulęciński Ośrodek Kultury wraz Biblioteką Publiczną w Sulęcinie zainicjowały stworzenie Kapsuły Czasu – miejsca, w którym zostanie złożona nasza teraźniejszość, aby potomni poznali swoją przeszłość. Uroczyste zamknięcie Kapsuły odbędzie się 27.07.2021 r, a jej otwarcie zaplanowane będzie po 100 latach, czyli 27.07.2121 r.

Miejsce złożenia Kapsuły to Rynek Miejski (niedaleko fontanny).
W sercu Kapsuły Czasu będzie można złożyć potomnym artefakty życia codziennego w dwóch formatach – w wersji elektronicznej będą to nagrania dźwiękowe i wizualne mieszkańców, a w wersji papierowej będzie m.in. Księga Pamiątkowa, w której każdy mieszkaniec będzie mógł napisać kilka słów dla potomnych.

W Kapsule zostaną również dokumenty życia społecznego takie jak gazety lokalne, spis ludności, aktualne fotografie Sulęcina, list intencyjny władz miasta, prace laureatów konkursów plastycznych i literackich na temat naszego miasta itp.
Sulęciński Ośrodek Kultury, wraz z Biblioteką Publiczną w Sulęcinie zaprasza przedstawicieli do przygotowania materiałów o stowarzyszeniach/organizacjach z terenu gminy Sulęcin przedstawiających ich historię oraz współczesną działalność i funkcjonowanie zarówno w formie papierowej jak i cyfrowej (mogą być dokumenty i fotografie). Materiały powinny zmieścić się w kopercie formatu A4 i prosimy dostarczyć je do Sulęcińskiego Ośrodka Kultury lub do Biblioteki Publicznej w godzinach ich funkcjonowania do 19 lipca 2021 r.

Przykłady innych miejscowości pokazują, że Kapsuła Czasu to dobry pomysł, który jednoczy wokół siebie mieszkańców miasta podnosi poziom patriotyzmu lokalnego, a przede wszystkim jest pamiątką na długie lata, która przynosi radość i wywołuje uśmiech.

źródło: Sulęciński Ośrodek Kultury

Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Praca Maszoński Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie