Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

W dniach 11-12 lipca br. odbyło się VIII posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Współpracy Brandenburgia-Polska 2014-2020. Decyzją członków Komitetu projekt Gminy Sulęcin pn. „Sulęcin i Friedland – wykorzystanie i zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego w celu stworzenia centrów spotkań i współpracy mieszkańców obu miast” został wybrany do dofinansowania. Na rewitalizację obiektów na Winnej Górze przyznano Gminie Sulęcin ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 900 tys. Euro!

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Miastem Friedland. Inwestycja ta jest kolejnym etapem rewitalizacji historycznego kompleksu sportowo-rekreacyjnego zlokalizowanego na Winnej Górze w Sulęcinie. W latach 2014-2016 Gmina Sulęcin przeprowadziła remont stadionu piłkarskiego i lekkoatletycznego, któremu decyzją Rady Miejskiej w Sulęcinie nadano w dniu 25 maja br. imię Stanisława Ożoga – lekkoatlety, olimpijczyka, trenera i działacza sportowego. Zadanie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Dzięki pozyskanym środkom na Winnej Górze w Sulęcinie już niebawem powstanie profesjonalnie przygotowana i wyposażona baza stanowiąca kluczowy element oferty turystycznej Gminy Sulęcin skierowanej do mieszkańców pogranicza.

Nadesłano: Magdalena Jacykowska
Urząd Miejski w Sulęcinie
Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin