Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

W dniach 11-12 lipca br. odbyło się VIII posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Współpracy Brandenburgia-Polska 2014-2020. Decyzją członków Komitetu projekt Gminy Sulęcin pn. „Sulęcin i Friedland – wykorzystanie i zabezpieczenie dziedzictwa kulturowego w celu stworzenia centrów spotkań i współpracy mieszkańców obu miast” został wybrany do dofinansowania. Na rewitalizację obiektów na Winnej Górze przyznano Gminie Sulęcin ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 900 tys. Euro!

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Miastem Friedland. Inwestycja ta jest kolejnym etapem rewitalizacji historycznego kompleksu sportowo-rekreacyjnego zlokalizowanego na Winnej Górze w Sulęcinie. W latach 2014-2016 Gmina Sulęcin przeprowadziła remont stadionu piłkarskiego i lekkoatletycznego, któremu decyzją Rady Miejskiej w Sulęcinie nadano w dniu 25 maja br. imię Stanisława Ożoga – lekkoatlety, olimpijczyka, trenera i działacza sportowego. Zadanie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej.

Dzięki pozyskanym środkom na Winnej Górze w Sulęcinie już niebawem powstanie profesjonalnie przygotowana i wyposażona baza stanowiąca kluczowy element oferty turystycznej Gminy Sulęcin skierowanej do mieszkańców pogranicza.

Nadesłano: Magdalena Jacykowska
Urząd Miejski w Sulęcinie
Wydział Promocji i Rozwoju Gospodarczego

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin