Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Praca Steinpol
Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Sport Olimpia Sulęcin

Praca meble łóżka Sulęcin

10 lutego 2019 w Berlinie, w hali sportowej nieopodal Fernsehturm (wieży telewizyjnej), w ścisłym centrum niemieckiej stolicy odbył się czwarty turniej siatkarski U18 – Juniorów.

Tegoroczna edycja, była pierwszą, do udziału w której została zaproszona drużyna z Polski. STS Olimpia Junior stawiła się przy Prenzlauer Berg, w następującym składzie – kapitan (nominowany na tą funkcję z racji biegłej znajomości języka) – Fabian Leitermeier oraz: Marcin Kiełek, Aleksander Staats, Maksymilian Obrzud, Jakub Witek, Jakub Pulkowski, Mateusz Sawerwain, Jakub Dzierżyński, Emil Szablewski, Emil Biesiadecki, Michał Jałocha, Jakub Zakrzewski.

Trenerem zespołu, na co dzień występującego w rozgrywkach juniorskich oraz w III lidze i będącego bezpośrednim zapleczem pierwszoligowych seniorów jest Andrzej Staats, zaś rolę tłumacza pełniła Anna Staats.

Turniej rozegrano w dwóch grupach jednocześnie, na dwóch boiskach. Olimpia trafiła do Grupy B, gdzie grała kolejno z: Berliner TSC – mistrzami Niemiec kadetów, Schweriner S.C. i S.C. Potsdam. Wszystkie mecze wygraliśmy sulęcinianom, udało się wygrać bez seta – 2:0. Niemałym zaskoczeniem była dla Olimpijczyków wysokość siatki 235 cm, podczas gdy w kraju Mistrzów Świata juniorzy grają – tak jak zespoły seniorskie – na siatce wiszącej na wysokości 243 cm, zaś piłki nie były „odgórnie” przydzielane i do wyboru Molten lub Mikasa, a z tymi drugimi jedynie zespoły w Pluslidze mają na co dzień do czynienia.

Jak okazało się ostatecznie – takie niuanse nie przeszkodziły sulęcinianom w zdobyciu pucharu, jak się później okazało „przechodniego”, oraz nagrody w postaci… pudełka żelków Haribo! W finale Juniorzy Olimpii spotkali się po raz kolejny, już na głównym boisku, z mistrzem Niemiec i po zaciętej walce wygrali 2:0

Dla młodych zawodników Olimpii Sulęcin było to dla cenne doświadczenie, bo choć piłka siatkowa nie jest tak popularna w Niemczech jak u nas, to widać, że dyscyplina budzi coraz większe zainteresowanie wśród młodzieży. Na zajęciach sportowych w Niemczech kładzie się nacisk także na szczególną naukę przepisów i to własnie młodzy koledzy z Niemiec byli arbitrami spotkań innych drużyn w przerwach między pojedynkami swoich zespołów.

Zespół Olimpii Sulęcin jest bardzo wdzięczny za zaangażowanie gospodarzy, którzy przygotowali smaczny catering w bardzo przystępnych cenach i byli bardzo serdeczni i pomocni.

Szczególne podziękowania ze strony zespołu należą się przede wszystkim Państwu Oli i Klausowi Leitermeier, którzy umożliwili nawiązanie tego turniejowego kontaktu i dzielnie kibicowali juniorom Olimpii podczas turnieju w Berlinie.

Puchar zostaje w Polsce do przyszłego roku!

Marek Dębowski na podst.
na podst. STS Olimpia Sulęcin
fot. K.L.

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin