Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Zawodnicy Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona w trakcie XXVIII Babimost Open w Badmintonie oraz Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie w Lubniewicach zdobyli 6 medali.

W dniach 12-13 czerwca 2021 roku w Babimoście odbył się 28. turniej badmintona pod nazwą „Babimost Open w Badmintonie”. To jeden ze starszych turniejów, który się odbywa w województwie lubuskim. W tym samy czasie jedna z naszych zawodniczek wzięła udział w finale Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie.

SSB Sulęcin reprezentowały zarówno dzieci, jak i dorośli zawodnicy. Wśród medalistów nie zabrakło naszych czołowych zawodników, którzy jak zawsze – pomimo braku treningów spowodowanym przez sytuację epidemiologiczną w kraju w związku z COVID-19 – wykazali się bardzo dobrą formą.

W tym miejscu możemy śmiało się pochwalić, że zdobyliśmy cztery złote medale oraz dwa brązowe.
Nasi zawodnicy zdobyli w XXVIII Babimost Open w Badmintonie:
– Karol CHOJNACKI – I miejsce i złoty medal w turnieju w kategorii chłopców kl. 7-8,
– Magdalena PIECHOWIAK (trener SSB Sulęcin) – PODWÓJNE złoto: I miejsce w singlu kobiet oraz I miejsce w grze mieszanej,
– Jakub GÓRSKI – III miejsce w grze pojedynczej,
– Rafał MAZUR – III miejsce i brązowy medal w grze pojedynczej.
Na korcie w Babimoście zadebiutowała również w grze mieszanej para Dominika KORYLUK i Jacek ĆWIERTNIA. Ostatecznie usytuowali się na IV miejscu tuż przy podium.

Finał Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie rozgrywany w Lubniewicach również zakończył się powodzeniem na korcie dla naszej zawodniczki. Milena GIEROŃSKA była bezkonkurencyjna, wróciła do Sulęcina ze złotym medalem.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno na korcie, jak i w życiu prywatnym.

Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona już dziś zaprasza chętne dzieci i młodzież na swoje badmintonowe treningi. Jak podaje prezes stowarzyszenia Jacek Ćwiertnia …jesteśmy dla mieszkańców, realizujemy zadanie publiczne pod nazwą „Popularyzacja badmintona na trenie Gminy Sulęcin” i w związku z tym zajęcia są nieodpłatne. ZAPRASZAMY […].

tekst i zdjęcia: Sulęcińskie Stowarzyszenie Badmintona

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS