Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

Zgodnie z tradycją, w niedzielę palmową na Placu Czarnieckiego odbyła się kolejna, już 9. edycja Polsko-Niemieckiego Sulęcińskiego Jarmarku Koguciego. Ta, ciesząca się dużą popularnością impreza, także w tym roku zgromadziła liczne grono uczestników podziwiających wystawy rękodzieła, rozmaite ozdoby wielkanocne wykonane przez lokalnych twórców, jak i wszystkie pozostałe atrakcje zaplanowane przez organizatorów – burmistrza Sulęcina oraz dyrektora Sulęcińskiego Ośrodka Kultury.

Tegoroczny jarmark zainaugurowano pod kościołem św. Henryka inscenizacją wjazdu Jezusa do Jerozolimy, po której odbyła się Msza Święta w kościele św. Mikołaja. Tuż po chwili zadumy, prosto na Plac Czarnieckiego wyruszył korowód z palmami wielkanocnymi, gdzie oficjalnie rozpoczęto imprezę. Burmistrz Sulęcina – Dariusz Ejchart, wraz z proboszczem naszej parafii – ks. Piotrem Mazurkiem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej – Zbigniewem Szczepańskim, najpierw powitał zaproszonych gości – przedstawicieli miast partnerskich: Nowego Tomyśla oraz niemieckich Beeskow i Friedland, po czym przystąpił do wygłoszenia zwięzłego, acz nasyconego treścią przemówienia.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Równocześnie, zgromadzeni sulęcinianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości, oddawali się przyjemności degustacji domowych, świątecznych ciast oraz z entuzjazmem wybierali i kupowali gustowne ozdoby, jakie już w przyszłym tygodniu zagoszczą na świątecznych stołach. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, które mogły zająć się malowaniem dużych rozmiarów pisanki umiejscowionej na płycie rynku, co – z całą pewnością – przysporzyło im dużo radości. Z kolei, ci najmłodsi mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z sympatycznym kurczakiem przemierzającym teren placu Czarnieckiego.

Podczas tegorocznego Jarmarku Koguciego, tradycyjnie, wyłoniono zwycięzcę konkursu na najdłuższą palmę wielkanocną: największą, mierzącą 6,3 metra, okazała się ta wykonana przez Świetlicę Parafialną „Dar Serca”.

Następnie przyszła pora na występy zaproszonych wokalistów Studia Piosenki Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, które poprzedził pokaz wokalno-taneczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie. Imprezę tę, ze względu na dobrze zaplanowany program, mnogość atrakcyjnych stoisk oraz dużą frekwencję, można uznać za bardzo udaną. Z całą pewnością, uczestnicy IX Jarmarku Koguciego, poczuli klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz, korzystając z korzystniej, wiosennej pogody, spędzili to niedzielne popołudnie w miłej atmosferze.

Maciej Zacharczuk

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin