Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA Trucks Sulęcin
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Waszym zdaniem

Curriculum Vitae, czyli CV lub inaczej życiorys zawodowy, stanowi zbiór informacji na temat doświadczenia zawodowego pracownika, ubiegającego się o zatrudnienie. Podczas tworzenia takiego dokumentu nietrudno popełnić błąd, który może skutkować obniżeniem wartości CV z perspektywy pracodawcy. Jakich błędów należy unikać w CV? Oto kilka porad.

Zbyt długie, nudne CV zirytuje pracodawcę
Jedną z najważniejszych zasad pisania CV jest zachowanie zwięzłej, rzeczowej formy tekstu. Niezależnie od tego, w ilu firmach pracowaliśmy i jak obszerne mamy doświadczenie zawodowe, wszystkie kluczowe informacje powinniśmy zawrzeć na jednej stronie A4. Kiedy rozpisujemy się na temat naszych osiągnięć i rozciągamy CV na 2-3 strony, wzbudzamy niechęć rekrutera do przeglądania dokumentu. Warto pamiętać o tym, że pracodawca nie ma czasu ani ochoty na analizę długich tekstów, zawierających dziesiątki zbędnych informacji.
Krótkie, esencjonalne CV łatwo się czyta i szybko selekcjonuje dane, co ma niebagatelne znaczenie w procesach rekrutacyjnych. Jak uniknąć nadmiaru treści w CV? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w poradnikach online, w których udostępnione są przykłady wysokiej jakości CV. Bardzo pomocnym narzędziem, ułatwiającym układanie treści życiorysu, jest konfigurator CV dostępny na stronie Pracuj.pl i gotowe szablony krótkich CV.

Brak chronologii i bałagan treści w CV
Podczas pisania CV warto zwrócić uwagę na kwestię chronologii i układu tekstu. Tworząc CV, zawsze stawiajmy się w roli potencjalnego odbiorcy, który w CV szuka konkretnych i uporządkowanych informacji. Oznaką niedbalstwa w CV jest na przykład podawanie okresów zatrudnienia w przypadkowej kolejności. Inny błąd to konstruowanie życiorysu, począwszy od pierwszej pracy, jaką wykonywaliśmy w swoim życiu. Pracodawca chce jedynie wiedzieć, gdzie pracowaliśmy w ostatnich latach i nie interesuje go nasza zamierzchła przeszłość, co robiliśmy kilkanaście lat temu.

Złe formatowanie
W CV bardzo nie efektownie wygląda brak formatowania. Kiedy treści zlewają się w jedną całość albo wypunktowanie jest nierówne, dokument sprawia wrażenie niedokończonego bądź przygotowywanego bez namysłu. Błędem jest używanie w CV kilku różnych typów fontów (czcionek), kolorów i nadmiaru ozdobników. Nadmiar wizualnych dodatków również wywołuje efekt bałaganu i negatywnie wpływa na odbiór CV.

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS