Praca steinpol
Home Waszym zdaniem

Praca Christianapol meble Sulęcin

Urlop i wakacyjny wyjazd pomagają w oderwaniu się od codziennych obowiązków. Beztroskie plażowanie, zwiedzanie odległych zakątków świata i popołudniowe wylegiwanie się w cieniu skutecznie ładują baterie i dodają energii. Co zrobić, by nie stracić jej zbyt szybko po wakacyjnym powrocie do pracy i codziennych obowiązków?

Nie wracaj z urlopu prosto do pracy
Najpierw przegląda się serwisy, np. Pracuj.pl, w poszukiwaniu wymarzonej oferty pracy. Później przeżywa się proces rekrutacji i wdrażanie się w nowe obowiązki. Po roku przychodzi czas na wypoczynek. Koniec urlopu nie należy do najprzyjemniejszych momentów. Na plecach czuje się jeszcze wakacyjne słońce, a przed oczami stoi praca i związane z nią zadania.
Pamiętaj, że organizm potrzebuje czasu na przestawienie się na nowy tryb. Daj mu kilka dni na ponowne odnalezienie się w zawodowej codzienności. Zadbaj o to, by wyjazd urlopowy nie kończył się kilka godzin przed powrotem do pracy. W przeciwnym razie już po 5 dniach będziesz wyczerpany.

Przedłużenie urlopu – pokusa nie warta grzechu
Wakacyjne rozleniwienie kusi, by skorzystać z kilku dodatkowych dni laby przysługujących w ramach urlopu na żądanie. Nie warto jednak ulegać tej pokusie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie powrót z wakacji na kilka dni przed końcem urlopu i niespieszne rozpakowanie walizek, przeglądanie przywiezionych pamiątek oraz oprawienie najciekawszych zdjęć w ramki. Urlop na żądanie zostaw na przyszłość, by doładować baterie w ciągu roku.

Nie daj się przytłoczyć obowiązkom
Wakacyjny wyjazd często wiąże się z zaległościami w pracy. Po powrocie trzeba je nadrobić i jednocześnie zająć się bieżącymi zadaniami. Może to przytłoczyć i wydawać się zbyt dużym wysiłkiem. Wystarczy jednak wszystko odpowiednio zaplanować, by przetrwać pierwszy tydzień w pracy.
Przede wszystkim podziel zadania na etapy. Zacznij od tych najłatwiejszych. Nie rób wszystkiego naraz. Pogubisz się w natłoku obowiązków i zaczniesz odczuwać frustrację. Sprawy do załatwienia podziel na pilne, istotne, mogące zaczekać i mniej istotne.

Zaplanuj kolejny urlop
Nic nie dodaje energii i chęci do działania bardziej niż wizja zbliżającego się urlopu. Nawet jeśli ma on przyjść dopiero za rok. Skorzystaj z tego i planowanie kolejnego zacznij po powrocie z ostatniego wyjazdu. Pamiętaj tylko, by nie robić tego w godzinach pracy. Tam skup się raczej na nadrabianiu powstałych zaległości. Motywuj się myśląc, że zarabiasz na realizację nowych planów.

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spis powszechny
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa