Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W dniach 02/04 lutego 2024r., w Pińczowie odbyła się IX Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich, zorganizowana przez Polski Związek Wędkarski Okręg w Kielcach w porozumieniu z Radą Młodzieży Zarządu Głównego PZW. W zawodach wzięło udział 53 zawodników startujących w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, do 14 lat i do 16 lat. Wystartowało 17 drużyn w trzyosobowych składach, pozostali zawodnicy wzięli udział indywidualnie. W Pińczowie młodzież reprezentowała poszczególne Okręgi PZW: Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kielce, Katowice, Konin, Poznań, Toruń, Zielona Góra.

 

Okręg PZW Gorzów Wielkopolski reprezentowała młodzież z Koła PZW Nr 2 „Lin” Sulęcina w składzie:

Antoni Maciąg (kat. do lat 12)

Michał Mikrut (kat. do lat 14)

Andrzej Bielarz (kat. do lat 16)

Kierownikiem drużyny był Bogdan Kułaczkowski, a opiekunem Judyta Kułaczkowska.

 

W pierwszym dniu, zaraz po przyjeździe otrzymaliśmy zakwaterowanie w Hotelu „Nad Starą Nidą”. Po obiedzie w miejscu zakwaterowania odbyła się odprawa kierowników drużyn, a o godz. 17:00  zawodnicy przystąpili do pierwszej konkurencji, jaką był test wiedzy ekologiczno- wędkarskiej. Zaraz po kolacji odbyło  się uroczyste otwarcie IX Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024.

 

W drugim dniu w Hali Widowiskowo-Sportowej  Powiatowego Ośrodka Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Pińczowie przeprowadzone zostały sportowe konkurencje wędkarstwa rzutowego, 3-bój spinningowy (spinning cel – skish, spinning sprawnościowy – Arenberg i odległość spinningowa jednorącz) oraz konkurencja sprawnościowa (rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga). Sędzią Głównym zawodów był Krzysztof Rudnicki z Okręgu PZW Jelenia Góra, a Sędzią Sekretarzem — Jarosław Łoziński z Okręgu PZW Radom.

Po obiedzie organizatorzy przygotowali dla uczestników olimpiady relaksujący odpoczynek na Pływalni Miejskiej „Delfinek”.

 

Trzeciego dnia po śniadaniu w sali Hotelu „Nad Starą Nidą” odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich olimpijskich konkurencji, nagradzanie zwycięzców oraz oficjalne zakończenie IX Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024. Puchary oraz medale dla zwycięzców wręczyła Prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Zarządu Głównego Pani Beata Olejarz, Wicestarosta Powiatu Pińczowskiego Pan Ryszard Barna, Wiceprezes ds. Młodzieży Okręgu PZW w Kielcach Łukasz Pater, Członek Rady ds. Młodzieży Marek Brzdąk oraz Trener Kadry Narodowej PZW w Dyscyplinie Rzutowej Jacek Kuza.

 

Reprezentacja Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski odniosła piękny sukces, zajmując drużynowo II miejsce, a indywidualnie w kat. do lat 16 Andrzej Bielarz zajął III miejsce, w kat. do lat 14 Michał Mikrut zajął IV miejsce, w kat. do lat 12 Antoni Maciąg zajął IV miejsce.

Cała drużyna z trenerem i opiekunami, bogatsza o kolejne nowe doświadczenia, z optymizmem patrzy w przyszłość. Małymi kroczkami do celu.

 

Dziękujemy naszej młodzieżowej reprezentacji, trenerowi i opiekunowi za godne reprezentowanie Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski na IX Ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024.

 

Dziękujemy Okręgowej Komisji Młodzieży działającej przy Okręgu PZW Gorzów Wielkopolski za ogromne wsparcie i wkład finansowy.

Dziękujemy Okręgowi PZW w Kielcach za zaproszenie na IX Ogólnopolską Halową Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich Pińczów 2024 i za super organizację tej cyklicznej imprezy.

Dziękujemy  wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za zdrową i sportową rywalizację.

Dziękujemy Panu Pawłowi Krzyżaniakowi Dyrektorowi Sulęcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie sali sportowej do treningów naszej drużyny.

Dziękujemy Panu Jarosławowi Konopko za „Polisę Ubezpieczeniową” dla całej drużyny.

Dziękujemy Pani Sołtys Turska Małgorzacie Neubauer za pomoc w realizacji naszych wędkarskich przedsięwzięć.

 

 

Klasyfikacja indywidualna:

Juniorzy U-16

Dawid Skóra (Okręg PZW w Katowicach I)
Szymon Jacyna (Okręg PZW w Gdańsku)
Andrzej Bielarz (Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

Kadeci U-14

Jan Duklas (Okręg PZW w Gdańsku)
Anna Szufrajda (Okręg PZW w Bydgoszczy I)
Karol Matukiewicz (Okręg PZW w Gdańsku)
Michał Mikrut (Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

Kadeci U-12

Mikołaj Marciniak (Okręg PZW w Zielonej Górze)
Jakub Karmański (Okręg PZW w Katowicach I)
Damian Mastej (Okręg PZW w Katowicach II)
Antoni Maciąg (Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)

Klasyfikacja drużynowa:

Okręg PZW w Gdańsku
Okręg PZW w Gorzowie Wlkp./Koło PZW Nr 2 „Lin” Sulęcin)
Okręg PZW w Bydgoszczy I

GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!

Tekst: Bogdan Kułaczkowski

Zdjęcia: Bogdan Kułaczkowski

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS