Home Sport Stal Sulęcin

W sobotnim meczu MKS Stali Sulęcin z Cariną Gubin nie było niespodzianek. Na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga królowali goście, pokonując Stal 2:4.

Stal Sulęcin wystąpiła w składzie:
Mateusz Lachowski(br)
Wojciech Kaliski
Michał Sobczak
Tomasz Sochacki
Rafał Grzelczak
Bartosz Michałek (46′ Bartosz Monkiewicz)
Damian Siudak
Michał Jabłoński (85’ Kacper Michałek)
Mateusz Siudak
Paweł Sałęga (46’ Michał Kusztal)
Wojciech Mikulski (46′ Bartosz Patelski)

Rezerwowi:
Mikołaj Kozłowski(br)
Sławomir Iwasieczko

Goście objęli prowadzenie 0:3 już do przerwy. Pierwsze trafienie w meczu zaliczył Gracjan Komarnicki w 26 minucie. Chwilę potem, po nieszczęśliwym samobójczym trafieniu, było już 0:2. W 32 minucie Przemysław Macierzyński podwyższył wynik, skuteczne wykonując rzut karny. W przerwie trener żółto-niebieskich dokonał trzech zmian, jednak to ponownie gubinianie popisali się trafieniem. Strzałem głową czwartą bramkę dla ekipy gości zdobył Mateusz Hałambiec. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Stal rzuciła się do odrabiania strat. Dobre zmiany w przerwie oraz nadmierna pewność siebie zawodników Cariny poskutkowała dwoma golami dla gospodarzy. Bramki dla Stali zdobyli Michał Sobczak (z rzutu karnego) oraz Michał Jabłoński.

Chociaż Stal przegrała, to w sytuacji, kiedy od wielu kolejek zamyka tabelę IV ligi lubuskiej, należy dopatrywać się nawet niewielkich pozytywów. Carina to drużyna grająca dobrze w obronie. Na wyjeździe straciła w tym sezonie zaledwie 11 goli (wliczając 2 trafienia z wczoraj). Tylko jedna drużyna w lidze ma lepszy wynik, tak więc fakt, że zawodnikom Stali udało się pokonać bramkarza rywali dwukrotnie, daje pewne nadzieje na przyszłość. Szansę na spełnienie owych nadziei żółto-niebiescy będą mieli już w środę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Syreną Zbąszynek. Mecz odbędzie się 28.04 o 17:00.