ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

500 tysięcy złotych zostało przeznaczonych na program zdrowotny leczenia niepłodności par z województwa lubuskiego. Dodatkowo został ogłoszony konkurs na realizatora tego programu.

Warunki kwalifikacji par
Do programu leczenia niepłodności metodą in vitro kwalifikują się pary mieszkające na terenie województwa lubuskiego, które nie mogą zajść w ciążę w sposób naturalny. Oprócz tego muszą one spełniać szereg wymogów. Między innymi są to kryteria:
– para musi mieszkać i być zameldowana na stałe w województwie lubuskim,
– nie może ona zrealizować planów rozrodczych w sposób naturalny,
– kobieta musi znajdować się w przedziale od 20 do 40 lat według rocznika,
– para musi spełniać ustawowe warunki w celu terapii in vitro.

Konkurs na realizatora programu leczenia niepłodności
Nie wiadomo jeszcze kto w tym roku będzie leczył pary z lubuskiego. Aby wyłonić realizatora programu zdrowotnego „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego w 2021 roku” zarząd województwa lubuskiego ogłasza konkurs. Więcej informacji, a także niezbędne dokumenty, będą opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

Poprzednie edycje
Program rozpoczął się w 2018 roku z kwotą 100 tysiąca złotych. Dzięki niemu urodziła się wtedy szóstka dzieci. W 2019 roku na leczenie niepłodności przeznaczono 200 tysiące złotych i skutkowało ono 16 ciążami, w tym 4 bliźniaczymi. W zeszłym roku na 3. edycję programu samorząd województwa przeznaczył 500 tysięcy i aż 33 parom udało się zajść w ciążę. – Widzimy, że młode pary dotknięte problemem niepłodności potrzebują naszego wsparcia, dlatego kontynuujemy te działania, które przynoszą efekty – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

JP

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie