Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Kultura

Wczoraj wieczorem w Sulęcińskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie roku artystycznego 2016/2017, zwane „SOKowirówką”. Podczas spotkania podsumowano całoroczną pracę sekcji teatralnej, plastycznej, tanecznej oraz wokalnej. Uczestnicy poszczególnych sekcji ciężko pracują w trakcie roku artystycznego, aby w czerwcu móc pochwalić się zdobytymi umiejętnościami. Dyrektor Ośrodka Kultury Jacek Filipek wraz z burmistrzem Sulęcina Dariuszem Ejchartem podziękowali nie tylko dzieciom i młodzieży uczestniczącej w zajęciach, ale także ich rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i chęć tworzenia sulęcińskiej kultury.

W tym roku swoje umiejętności wokalne na scenie zaprezentowali: Hania Ciesielska, Oliwia Kłos, Julia Kowalew, Amelka Bednarczyk, Maksymilian Wójcik oraz Adrianna Szejdurska. Soliści Studia Piosenki swój wokal szlifują pod okiem pana Waldemara Handzlewicza. Grupy prowadzone przez panią Teresę Masztalerz ukazały swój talent aktorski. Mali aktorzy z teatru dziecięcego BA-JAGA wystąpili w przedstawieniu „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa” na podstawie wiersza Danuty Wawiłow. Natomiast grupa teatralna MO-MI, tworzona przez grupę przedszkolaków, przygotowała przedstawienie pt. ”Warto pomagać”. Tancerze z formacji TRANS zaprezentowali układy choreograficzne: „Czary-mary”, „:Tik-Tak”, „San szi”, „Uliczny zgiełk” oraz „Opuszczony pokój zabaw”. Osoby biorące udział w podsumowaniu roku artystycznego miały okazję podziwiać prace plastyczne o różnej tematyce wykonane przez uczestników warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Anię Gwizdek.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Dodatkowo w sali kameralnej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć plastycznych, podczas którego dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. W programie SOKowirówki nie mogło zabraknąć licytacji kilku obrazów namalowanych przez dzieci, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup materiałów plastycznych. Materiały te zostaną wykorzystane przez małych adeptów sztuki podczas wakacyjnych zajęć.

Pracownicy Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w ramach nowej akcji ŁYK-Kultury przygotowali degustację świeżo wyciśniętych soków owocowo-warzywnych.

Portal Sulecin24.pl trzyma kciuki za tak efektowny rozwój sulęcińskiej kultury.

Magdalena Szybowicz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin