Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Od wielu lat integracyjne spotkania kilku pokoleń i wspólna współpraca z wieloma jednostkami organizacyjnymi powiatu, ma miejsce w Gminie Sulęcin. Po raz kolejny w ramach programu Partnerstwo Lokalne na Rzecz Ekonomii Społecznej „Skuteczni w partnerstwie regionu” na terenie polany Uroczyska Lubniewsko 15 października miała miejsce impreza pn. „Grzybobranie 2017”.

Wzięły w niej udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe ze świetlic środowiskowych, Domu Dziecka w Sulęcinie, rodzin zastępczych, rodzin objętych asystenturą oraz Środowiskowych Domów Samopomocy z Sulęcina i Lubniewic.

Głównym celem imprezy było zbieranie jadalnych grzybów w pobliskim lesie, a największe okazy otrzymały nagrody i upominki.

Nagrody za największe grzyby otrzymali:
I miejsce Klaudia Dąbrowska – obwód kapelusza znalezionego grzyba wynosił 70 cm,
II miejsce Grzegorz Pasik – obwód kapelusza 69 cm,
III miejsce Marcin Jaszczak – obwód kapelusza 68 cm.

Uczestnikom grzybobrania, w którym wzięło udział prawie czterdzieści osób, nagrody wręczył burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart w obecności zastępcy burmistrza Lubniewic Katarzyny Szczepańskiej, wicestarosty sulęcińskiego Tomasza Prozorowicza i Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzeja Żelechowskiego.

Na terenie uroczyska odbyły się również nagrodzone upominkami konkurencje, konkursy, gry i zabawy skierowane do dzieci, które przeprowadziły: Nadleśnictwo Sulęcin, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, Dom Dziecka, Spółdzielnia Socjalna MY z Lubniewic oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie.

Uczestnikom grzybobrania organizatorzy zapewnili również ognisko z pieczeniem kiełbasek, ciepłe posiłki, ciasta, ciepłe i zimne napoje oraz słodycze.

Współpartnerami lokalnymi imprezy na rzecz Ekonomii Społecznej było dziewiętnaście instytucji z Powiatu Sulęcińskiego zrzeszonych w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin i miast, spółdzielniach, stowarzyszeniach, klubach i domach kultury.

Maciek Barden

2 odpowiedzi na ten artykuł
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS