Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

27 listopada br. przed Pałacem w Trzebiechowie (woj. lubuskie) odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 20-lecia działalności EWE w Polsce. Trzebiechów to 50 gmina, którą w gaz ziemny zaopatruje EWE. W trakcie uroczystości Wójt Gminy Pani Izabella Staszak wraz z Dariuszem Brzozowskim, Prezesem Zarządu EWE, odpalili symbolicznie Pierwszy Płomień Gazu w gminie.
W jubileuszowym wydarzeniu wzięło wielu znamienitych gości – włodarze gmin, do których EWE dostarcza gaz ziemny, prezesi i przedstawiciele klientów i firm, z którymi EWE współpracuje oraz firm z branży gazowej i energetycznej.

Uroczystość prowadził Bartek Jędrzejak, a wspólne świętowanie umilił gościom występ Grzegorza Turnaua.
Prezes Zarządu EWE, Dariusz Brzozowski podczas odpalenia powiedział: „To dla nas bardzo ważne wydarzenie, bo Trzebiechów jest 50 gminą w Polsce, do której dostarczamy gaz ziemny. Cieszy nas to niezmiernie i napędza do dalszego działania!”. Natomiast Wójt Gminy Trzebiechów Izabella Staszak podkreśliła: „To dla nas historyczna chwila. Dzięki temu, że mamy gaz ziemny gmina może się rozwijać i jest bardziej atrakcyjna dla nowych inwestorów. Nie zapominajmy również o tym, że jest to bardzo ważny element naszej walki o czyste powietrze dla mieszkańców”.
Podziękowania dla gości oraz to jak ważnym medium jest gaz ziemny w swoim wystąpieniu podkreślał Prezes Zarządu EWE, Daniel Waschow: „Wzrasta znaczenie gazu ziemnego jako nośnika energetycznego. Wspólnie z naszymi partnerami chcemy kształtować rozwój gospodarczy naszego regionu: pewnie, ekonomicznie i ekologicznie. Dziękuję wszystkim: pracownikom, partnerom w polityce i biznesie oraz klientom, którzy nam zaufali i wspierali nas przez 20 lat.”

Na wydarzeniu byli obecni również Członkowie Zarządu EWE AG – niemieckiego koncernu, który jest właścicielem EWE w Polsce. Michael Heidkamp mówił: „Zrównoważony rozwój i ekonomia ekologiczna łączą nas z naszymi klientami, naszym regionem i naszymi dwoma krajami.”

Okrągły Jubileusz to okazja, aby sięgnąć myślami w przeszłość i przywołać wszystkie wydarzenia, które tworzą historię firmy. EWE swoją działalność w Polsce rozpoczęła w Międzyrzeczu, w 1999 roku, wchodząc w obszary będące białymi plamami na polskiej mapie gazociągów. Aktywność ta, kontynuowana w następnych latach, umożliwia dzisiaj tysiącom gospodarstw domowych, firm i instytucji korzystanie z nowoczesnego, wygodnego a przede wszystkim ekologicznego źródła energii jakim jest gaz ziemny. Przez okres 20 lat firma doprowadziła gaz ziemny do 50 gmin, w 6 województwach, budując blisko 1700 km gazowych sieci dystrybucyjnych i przyłączając przy tym ponad 21 tys. odbiorców.

Dzięki promowaniu oszczędnych i ekologicznych źródeł ciepła i konsekwentnemu działaniu na rzecz wymiany przestarzałych systemów grzewczych na bardziej nowoczesne, EWE skutecznie przyczyniło się do obniżenia emisji szkodliwych związków do atmosfery o 1,4 mln ton CO2 oraz o 12.500 ton pyłów.

W 2014 roku spółka EWE rozszerzyła działalność i stała się ogólnopolskim, alternatywnym sprzedawcą gazu ziemnego i energii elektrycznej. EWE dostarcza również ciepło z kotłowni gazowych oraz oferuje rozwiązania kogeneracyjne w oparciu o gaz ziemny oraz szeroko pojęte usługi z zakresu doradztwa energetycznego. To produkty komplementarne, które pozwalają na optymalizację wykorzystania nowoczesnych nośników energii.

Źródło: EWE

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS