ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
ESA Trucks
Praca steinpol
Home Aktualności z Sulęcina

Praca Christianapol meble Sulęcin

Próbowali wymusić zwrot rzekomego długu. Aby wyłudzić pieniądze grozili porwaniem dziecka i podpaleniem firmy członka rodziny. Przestępców złapali policjanci z CBŚ porzy wsparciu KWP w Gorzowie Wielkopolskim. W sprawie zatrzymano tymczasowo 3 osoby. Trwają ustalenia kolejnych zamieszanych w próbę wyłudzenia.

Kulisy przestępstwa
Sprawa zaczęła się, gdy 3 mężczyzn zażądało od pokrzywdzonego kilkudziesięciu tysięcy złotych zwrotu rzekomego długu, grożąc przy tym uprowadzeniem dziecka oraz spaleniem firmy członkowi jego rodziny w przypadku odmowy spłaty. Mimo że pokrzywdzony nie miał zobowiązania finansowego, to groźby spowodowały u niego ogromne zagrożenie.

Zaangażowane jednostki
Policjanci z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim Centralnego Biura Śledczego Policji natychmiast rozpoczęli działania wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gorzowie. Priorytetem dla policjantów i prokuratorów było bezpieczeństwo pokrzywdzonego i jego rodziny, bardzo ważne było również ustalenie i zatrzymanie podejrzanych. Do działań włączyli się także funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Do akcji wkroczyli także policjanci z Zarządu w Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz z Zarządu III CBŚP.

Antyterroryści w akcji
Dzięki zastosowaniu dostępnych metod i technik ustalono, że w sprawę może być zamieszanych kilka osób. Uderzenie nastąpiło w tym samym momencie w kilku miejscach Polski – w Warszawie, Gdyni i w woj. lubuskim. Działania zostały przeprowadzone przez policjantów CBŚP, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” i Samodzielnego Pododdziału Kontretrrorystycznego Policji w Warszawie. Trzy osoby zostały zatrzymane.

Postawione zarzuty
W sprawie występuje czterech podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 15 lat. Wobec trzech podejrzanych gorzowski sąd, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: Lubuska Policja

Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spis powszechny 2021
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie