Home Promowane

W weekend odbyły się spotkania w ramach Klasy Okręgowej oraz A-klasy, w których występują reprezentanci naszej gminy. Rywalizowali oni ze zmiennym szczęściem – Stal pewnie pokonała Radowiaka, Znicz Trzemeszno – mimo wydawałoby się sprzyjającej sytuacji wysoko uległ Juwenii Boczów.

Mimo, że przed meczem w Drezdenku obie drużyny dzielił spory dystans w tabeli, to jednak przez pierwsze 45 minut spotkania w Drezdenku gospodarze utrzymywali korzystny dla siebie wynik. Stalowcy do pracy strzeleckiej wzięli się dopiero w drugiej połowie, za to swoim rywalom zdołali zaaplikować aż 4 bramki w ciągu 30 minut spotkania. Listę strzelców otworzył w 55 minucie Bartosz Monkiewicz, a już 5 minut później pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższył Michał Sobczak. W 81 minucie na 3:0 bramkę strzelił Jakub Sobczyk, a na pięć minut przed końcem spotkania jego wynik ustalił – wprowadzony w 32 minucie za kontuzjowanego Bartosza Michałka – Hubert Misiejuk.

Po tym zwycięstwie Stal Sulęcin znajduje się na piątym miejscu w tabeli, a w kolejnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z przedostatnim zespołem w wstawce – Zielonymi Lubiechnia Wielka.

Radowiak Drezdenko – Stal Sulęcin 0:4 (0:0)
Bramki, Monkiewicz, Sobczak (k), Sobczyk, Misiejuk
Skład Stali: Błażejczyk, Buda, Rosiak, Rosiński, Siudak, Sobczak, Kusztal, Grzelczak (60′ Sobczyk) , Patelski, B. Michałek (32 ’ Misiejuk), Monkiewicz (68′ Kaliski)

Juwenia Boczów – Znicz Trzemeszno 6:2 (0:1)
Bramki dla Znicza: Dobrowolski, Grzelczak

Mimo wyśmienitego początku zawodnicy Trzemeszna na tarczy wrócili z Boczowa. Lepszej sytuacji do wygrania z wyżej notowanym przeciwnikiem nie mogli sobie wymarzyć – już w 12 minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny ujrzał zawodnik gospodarzy – Adam Rocha, co oznaczało, że przynajmniej 78 minut zawodnicy z Trzemeszna mogą grać z przewagą jednego zawodnika. Mimo tego już 3 minuty później tracą pierwszego gola – za sprawą trafienia Marcina Bartczaka. Do wyrównania dochodzi w 20 minucie – gdy współlider klasyfikacji strzelców A-klasy – Radosław Dobrowolski pokonuje bramkarza gospodarzy. Niestety, mimo przewagi ilościowej w polu do końca pierwszej połowy to Juwenia za sprawą kolejnego trafienia Marcina Bartczaka wychodzi na prowadzenie. Pięć minut po wznowieniu gry na listę strzelców po stronie Znicza wpisuje się Łukasz Grzelczak – czym doprowadza do wyrównania w meczu. Radość z tego faktu nie trwa jednak długo – najpierw w 60 minucie na prowadzenie wyprowadza gospodarzy Michał Bieliński, a następnie swój wpis do protokołu w rubryce z bramkami zdobywają – Kotwica, Miszon oraz Sałęga.

Mimo dogodnej sytuacji Znicz wysoko przegrywa spotkanie, a Juwenia notuje solidne przebudzenie po serii wpadek w rozgrywkach A-klasy.
Skład Znicza: Treichel, Tomczak, Szumlewicz, Krystman, Dobrowolski, Paweł Dziadas (45′ Maciej Dziadas), Grzelczak (78′ Maślikiewicz), Kostyszak (75′ Burdzy), Substyk (60′ Świątek), Melanowicz (63′ Prugar), Skorupa (60′ Gaik)

Drużyny młodzieżowe
Juniorzy Młodsi: Stal Sulęcin – Czarni Browar Witnica 3:2 (bramki: Kacper Kujawa, Bartosz Rewers, Piotr Lorenz)

IV liga okręgowa trampkarzy – Stal Sulęcin – Pogoń Skwierzyna 4:0 (Kamil Melanowicz 2, Tomasz Kosmala, Michał Dąbrowski) – tym samym zawodnicy Stali przypieczętowali pierwsze miejsce w grupie, gdyż był to ostatni mecz w rundzie jesiennej.