Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

2 września na targowisku miejskim w Sulęcinie było gwarno, tłoczno i wesoło, a w nozdrza wdzierał się niesamowity aromat przygotowanych dań. To właśnie tego dnia obchodzone było Gminne Święto Plonów. Imprezę rozpoczęła o godz. 9.00 msza św. Dziękczynna w kościele p. w. Św. Mikołaja w podziękowaniu za tegoroczne plony.

Po mszy od godziny 10.00 zaczęło się świętowanie na targowisku. Wszystkie sulęcińskie sołectwa zaprezentowały swoje kolorowe stoiska. Nie zabrakło stoisk z Brzeźna, Drogomina, Grochowa, Małuszowa, Miechowa, Ostrowa, Rychlika, Trzebowa, Turska, Trzemeszna lubuskiego, Zarzynia i Żubrowa.

Chętni też wzięli udział w konkursach: na smakowite danie na ciepło, najsmaczniejsze przetwory, najwybitniejszy wypiek, bezkonkurencyjny deser, najsmaczniejsza potrawa na zimno, najładniej udekorowane stoisko, najładniejszy kosz dożynkowy. Na stoiskach można było skosztować same rarytasy: bigos, pierogi, krokiety, gołąbki, zupy, placki ziemniaczane, chleb ze smalcem, pyszne ciasta i wiele innych smakowitości. Uczestników imprezy do zabawy porywała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Grochowa oraz niezastąpiona kapela BAJER z Nowej Soli. Nie zabrakło również stoiska Urzędu Miasta, stoiska z loterią i pysznościami dla Kasi i Natana, którzy zbierają na leczenie i rehabilitację, stoisk z rękodziełem, warsztatów dla dzieci. Dla najmłodszych były też darmowe dmuchańce.

KP


fot. A. Pawlik

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS