Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

2 września na targowisku miejskim w Sulęcinie było gwarno, tłoczno i wesoło, a w nozdrza wdzierał się niesamowity aromat przygotowanych dań. To właśnie tego dnia obchodzone było Gminne Święto Plonów. Imprezę rozpoczęła o godz. 9.00 msza św. Dziękczynna w kościele p. w. Św. Mikołaja w podziękowaniu za tegoroczne plony.

Po mszy od godziny 10.00 zaczęło się świętowanie na targowisku. Wszystkie sulęcińskie sołectwa zaprezentowały swoje kolorowe stoiska. Nie zabrakło stoisk z Brzeźna, Drogomina, Grochowa, Małuszowa, Miechowa, Ostrowa, Rychlika, Trzebowa, Turska, Trzemeszna lubuskiego, Zarzynia i Żubrowa.

Chętni też wzięli udział w konkursach: na smakowite danie na ciepło, najsmaczniejsze przetwory, najwybitniejszy wypiek, bezkonkurencyjny deser, najsmaczniejsza potrawa na zimno, najładniej udekorowane stoisko, najładniejszy kosz dożynkowy. Na stoiskach można było skosztować same rarytasy: bigos, pierogi, krokiety, gołąbki, zupy, placki ziemniaczane, chleb ze smalcem, pyszne ciasta i wiele innych smakowitości. Uczestników imprezy do zabawy porywała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Grochowa oraz niezastąpiona kapela BAJER z Nowej Soli. Nie zabrakło również stoiska Urzędu Miasta, stoiska z loterią i pysznościami dla Kasi i Natana, którzy zbierają na leczenie i rehabilitację, stoisk z rękodziełem, warsztatów dla dzieci. Dla najmłodszych były też darmowe dmuchańce.

KP


fot. A. Pawlik

Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Niemiecki Sulęcin korepetycje
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS