Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

3 sierpnia, w czwartek, w godzinach popołudniowych nad naszym powiatem przeszedł front burzowy, którego największymi konsekwencjami był deszcz i bardzo silne wiatry.

Silny wiatr najwięcej szkód wyrządził w Gminie Sulęcin oraz w okolicach Lubniewic. Straż Pożarna w Sulęcinie miała wczoraj aż 15 interwencji. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w pasie Miechów-Jarnatów-Lubniewice i Grochowo. Poza tym, przez zwalone na drogę konary, zablokowana była także droga wojewódzka nr 137.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Do sulęcińskiej komendy Starży pożarnej nie wpłynęły żadne zgłoszenia z Lubniewic, dlatego też nie wiadomo jak wygląda sytuacja w tamtejszych ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorem. Wiemy jednak, że ucierpiał także Ośrodek Wypoczynkowy Laguna na Osiedlu Świerczów, gdzie powalone drzewa uszkodziły domki letniskowe. Z relacji właściciela obiektu wynika, że straty są znaczne.

Ucierpieli także mieszkańcy Miechowa – konar drzewa spadł tam na dach samochodu osobowego. Na szczęście nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych wczorajszych burz, a jedynie szkody majątkowe.

Katarzyna Nowak

na podstawie rozmowy z rzecznikiem prasowym KPPSP w Sulęcinie

fot. KPPSP Sulęcin, Czytelniczka

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Reklama Sulęcin