Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE
Ceny gazu EWE

Folkowe wariacje organizowane przez Sulęcińki Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną dobiegają końca. W przedostatnim spotkaniu uczestnicy „Akcji na wakacje” poznali kolejne ludowe zajęcie, którym jest pszczelarstwo. Wiele lat temu zaliczane było do rolnictwa, a obecnie jest dziedziną hodowlaną, która specjalizuje się w pozyskiwaniu substancji, jaką jest miód, którego producentem są pszczoły.

Dzięki uprzejmości Państwa Iwony i Remigiusza Dutkowiatów z Sulęcina właścicieli gospodarstwa pszczelarskiego zajęcia mogły odbyć się na jego terenie i w dodatku w „Dniu pszczoły”, który obchodzony był tego dnia.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

W trakcie zajęć dzieci i opiekunowie poznali historię pszczelarstwa i pasieki, sprawdziły jak wyglądają ule od wewnątrz, czym jest wosk pszczeli i jakie ma zastosowanie oraz jak pozyskiwany jest miód z pszczelich ramek. W ramach degustacji gospodarze przygotowali różne rodzaje miodów o wspaniałych smakach, barwie i zapachu oraz miodowe pierniki i ciasteczka. W czasie wizyty odbył się również konkurs rysunkowy, który nagrodzili gospodarze, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słoiczek z miodem do domu. Nie codziennie mamy możliwość spróbowania tak wiele słodkości w jednym miejscu, więc wizyta w pasiecie na długo pozostanie w pamięci.

Zakończenie folkowych wariacji i podsumowanie cyklicznej imprezy „Akcji na wakacje” w czwartek 10 sierpnia o godzinie 10.00 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Telewizyjna relacja ze spotkania dzieci z gospodarzami pasieki i o pszczelarstwie odbędzie się na antenie TVP Gorzów Wielkopolski w piątek 11 sierpnia o godzinie 18.15 w programie „Wakacyjny drogowskaz”.

Maciek Barden

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Reklama Sulęcin