Home Kultura

Praca meble łóżka Sulęcin

W dniach 28-29 maja w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w ramach Pro Arte Twórczości Dzieci i Młodzieży 2018, odbył się Finał Lubuskiej Gali Teatralnej.

W finałowej prezentacji na sulęcińskiej scenie wystąpiło 18 zespołów teatralnych z Województwa Lubuskiego. Między innymi z Białkowa, Zielonej Góry, Żar, Kostrzyna, Lubniewic, Rzepina, Nowogrodu Bobrzańskiego, Międzyrzecza, Goszczanowa, Nietkowic, Mietkowa, Tuczna, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich i Sulęcina.

Prezentację poprzedziły warsztaty artystyczne przeprowadzone przez aktorkę Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i instruktora teatralnego Joannę Koc.
Rada artystyczna w składzie:
– Ida Ochocka – przewodnicząca jury /aktorka i instruktor teatralny ze Studia Teatralnego Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Zielonej Górze,
– Joanna Koc – aktorka i doktorantka na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi,
– James Malcolm – aktor, reżyser i instruktor teatralny Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Po przesłuchaniu osiemnastu zespołów teatralnych przyznała osiem wyróżnień oraz wyłoniła trzech laureatów przeglądu wojewódzkiego.

Najwyższe uznanie oraz tytuły Laureata Przeglądu Wojewódzkiego otrzymały teatry:
– Teatr Pod Wielkim Znakiem Zapytania ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zielonej Góry, reżyser Renata Trzaskowska, spektakl „Dziób w dziób”,
– Teatr Makaron z Zespołu Edukacyjnego nr 9 z Zielonej Góry, reżyser Dorota Rachmit-Wilczyńska, spektakl „Skarpety”,
– Teatr Abra Kadabra ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury, reżyser Gabryela Mróz, spektakl „Kopciuszek”.

Tego typu imprezy stanowią prestiż oraz rangę artystyczną i cieszę się, że Finał Lubuskiej Gali Teatralnej odbył się w naszym Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Wszystkim artystom życzę, aby w swoim życiu zaszli jak najwyżej. Jeżeli osiągniecie szczyt kariery pamiętajcie, że pierwsze duże kroki zdobywaliście na naszej scenie – przekazała między innymi artystom obecna w gali finałowej zastępca burmistrza Sulęcina Iwona Walczak.

Maciek Barden

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
BUS Grossberen dojazdy
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Reklama Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin
Generali Sulęcin