Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Aktualności z Sulęcina

Dziś w ramach „Dnia Otwartych Koszar” odbyła się konferencja na temat udziału Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa oraz wręczenie Karty Weterana, która została uchwalona przez międzyrzecką Radę Miejską.

Podczas październikowego „Dnia Otwartych Koszar” Centrum Weterana Poza Granicami Państwa przygotowało dla uczniów klas mundurowych z Gorzowa Wielkopolskiego, Zbąszynka, Zbąszynia, Nowego Tomyśla i Rogozińca panel wykładów na temat udziału Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa uzupełnionych relacjami żołnierzy Wielkopolskiej Brygady, którzy realizowali zadania bojowe
w strukturach Polskich Kontyngentów Wojskowych m. in. w Iraku i Afganistanie.

Podczas konferencji Burmistrz Miasta Międzyrzecz Pan Remigiusz Lorenz przekazał na ręce dowódcy 17 Brygady Zmechanizowanej podpułkownika dyplomowanego Piotra Malinowskiego Kartę Weterana, która symbolizuje uchwalony 29 sierpnia przez Radę Miejską program „Międzyrzecz Weteranom” (uchwała nr XXXIX/380/17).

Międzyrzecz znajduje się w nielicznej grupie samorządów, które w ten sposób doceniły wysiłek polskich żołnierzy.

Wielkopolska Brygadą jest jednostką bojową realizującą liczne zadania w kraju jak
i poza jego granicami. Podczas działań bojowych oraz szkolenia przyświecają jej chlubne zasługi i tradycje pododdziałów Wielkopolskich walczących o niepodległość państwa. Major rezerwy Jacek Taborski podczas spotkania opowiedział słuchaczom
o autorskim monografie 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego. W niniejszej książce autor przybliża dzieje pułku wraz z jego historycznym poprzednikiem i powojennymi kontynuatorami. Mówiąc o kontynuatorach tradycji
i bohaterskich czynach współczesnych żołnierzy, podpułkownik Grzegorz Kaliciak przedstawił młodzieży literaturę mówiącą o odwadze i poświęceniu polskich żołnierzy w Afganistanie.

Na zakończenie uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy.

Kolejnym punktem programu był pokaz sprzętu oraz urządzeń treningowych będących na wyposażeniu Cyfrowej Brygady. Młodzież miała możliwość poznać wojskowy sprzęt oraz wykonać strzelania na symulatorze „Śnieżnik”.

Przedsięwzięcie było również doskonałą sposobnością do wypracowania uzgodnień dotyczących przygotowania szkoleń proobronnych dla klas mundurowych.

Tekst: por. Weronika Milczarczyk
Zdjęcia: st. szer. Łukasz Kermel, szer. Patryk Szymaniec

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Praca Sulęcin Mediaexpert
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Auto komis Koryta 22
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin
Intermarche Sulęcin

Opcje ustawień prywatności

Google Analytics

Korzystamy z usługi Google Analytics i Google AdSense, usługa Google Analytics służy do tworzenia statystyki stron internetowych świadczonej przez Google, dzięki której pliki cookie zostają zamieszczone na Państwa urządzeniu. Informacja wytworzona przez plik cookie, dotycząca korzystania przez Państwa z Serwisu będzie przekazana i przechowywana przez Google. Google będzie wykorzystywał te informacje w celu oceny korzystania przez Państwa z Serwisu, zestawiania raportów z działalności prowadzonej na witrynie dla operatorów witryny oraz świadczenia innych usług dotyczących działalności na witrynie i korzystania z internetu.

_utma, _utmb, _utmc, _utmt, _utmz, _ga

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?