Praca steinpol
Home Kultura Koncerty - relacje

Praca Christianapol meble Sulęcin

Dnia 7 marca 2018 roku odbył się wernisaż z okazji Dnia Kobiet. W sali kameralnej SOK’u zorganizowano wystawę pod tytułem „ Kobiety o kobietach”. Zaproszono trzy niezwykle uzdolnione artystki: Annę Zawadzką-Dziudę, Natalię Ślizowską oraz Martę Wilkicką

Pierwsza z nich zajmuje się malarstwem olejnym, a jej ulubionym narzędziem jest „nóż malarski”. Zachwyca się ekspresjonizmem i impresjonizmem. Jej niezwykłe prace to, tak jak ona sama mówi, „przekształcone zjawiska takie jak przedmioty, osobowości i pejzaże, które przekłada na własny styl i język malarski”. Ukończyła liceum plastyczne, a także studia artystyczne. Do tworzenia zainspirowali ją tacy artyści jak Vincent Van Gogh, Emil Nolde, czy też Piotr Potworowski i wielu innych.

Pani Natalia Ślizowska to godna podziwu projektantka mody z Lipek Wielkich. Brała udział w programie „Project Runway” oraz zdobyła I miejsce w konkursie ogólnopolskim „O złoty guzik Boruty”. Aktualnie prowadzi swoje studio mody w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie projektuje swoją wyjątkową i niepowtarzalną odzież.

Ostatnia – pani Marta Wilkicka- tworzy prace akwarelą. Inspirują ją dawne fotografie, ilustracje z książek i świat przyrody. Jej nieprzeciętny styl oraz niebywałe wyczucie barw na jej portretach są fenomenalne i ukazują wszelkie ludzkie emocje.

Gdy już wszyscy goście się zebrali nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy, podczas którego naświetlono artystyczną sylwetkę zaproszonych kobiet. Zebrani mięli możliwość obejrzenia wyjątkowych i niepowtarzalnych obrazów malowanych olejami oraz akwarelami, a także przyjrzeć się wspaniałym ubraniom i dodatkom zaprojektowanych przez panią Natalię Ślizowską.
W trakcie wystawy można było nabyć obrazy i wystawioną odzież. Nie zabrakło również czasu na poczęstunek oraz rozmowę z zaproszonymi artystkami, które z pasją odpowiadały na przeróżne pytania. Po zakończonej w miłej atmosferze wystawie zebrani mięli możliwość uczestnictwa w klimatycznym koncercie wyjątkowego muzyka i aktora inscenizacji muzycznych– Janusza Radka wraz z zespołem w klubie „u Bulka”.

Zajmuje się on takimi gatunkami jak rock i pop, a także poezją śpiewaną. Artysta stworzył niepowtarzalny klimat pełen retrospekcji przedstawiających jego działalność w świecie muzyki na przestrzeni lat. Zebrani mięli możliwość usłyszenia utworów takich jak „Kiedy U-kochanie”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone” tudzież „Domek bez adresu”. Muzycy poprzez swoje niepowtarzalne utwory przekazywali wiele emocji i poruszyli widzów. Zebrani z zachwytem i zaciekawieniem zasłuchiwali się w oryginalne teksty Janusza Radka, który wraz z zespołem wprowadzili widownię w zachwyt i osłupienie już samym intrem.

Ze spokojem można stwierdzić, że jest on niepowtarzalnym artystą, który tworzy muzykę absolutnie dla każdego.

Klaudia Koczara

Autor
Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Praca Molex Sulęcin
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa
Gryfstone kamienie kostka brukowa