Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca autostrada eksploatacja
Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

W scenerii historycznych murów obronnych, Domu Joannitów i rzece Postomi 2 października Ośrodek Pomocy Społecznej z Sulęcina przy współpracy z pracownikami świetlic środowiskowych z gminy Sulęcin, był organizatorem „Dnia Integracji Społecznej w ramach obchodów 777-lecia otrzymania przez Sulęcin prawa miejskiego i obchodów Lubuskiego Tygodnia Seniora”.

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy miasta oraz seniorzy Domu Dziennego Pobytu Senior+ przy Domu Joannitów. W programie artystycznym dedykowanym Seniorom wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców z Sulęcina oraz młodzież i osoby dorosłe zrzeszone przy świetlicach środowiskowych na terenie naszej gminy w sołectwach Trzebów, Grochowo i Trzemeszno Lubuskie, Brzeźno oraz Długoszyn.

W trakcie imprezy czynne były stoiska, przy których uczestnicy spotkania mogli delektować się watą cukrową, frytkami, prażoną kukurydzą, zupą gulaszową, pajdą chleba z smalcem i kiszonym ogórkiem, ciastami, galaretkami i napojami przygotowanymi przez organizatorów. Odbyły się również gry, zabawy i konkursy z nagrodami, których fundatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej.
Impreza odbyła się dzięki Programowi Realizacji Aktywności Lokalnej – zadanie 3 „Aktywna integracja drogą do niezależności” przeprowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie i współfinansowanego przez Unię Europejską i Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

W imprezie uczestniczyli również: przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, zastępca burmistrza Iwona Walczak, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzej Żelechowski, pracownicy ośrodka i opiekunowie świetlic środowiskowych.

fot. i tekst: Maciek Barden

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS