W ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2021/2022 na Stadionie Miejskim im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie, 6 kwietnia odbyły się powiatowe drużynowe biegi przełajowe, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i średnich.

W kwalifikacji ogólnej szkół podstawowych w kategorii dziewczęta I miejsce i awans zajęła drużyna Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Sulęcina. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte z Torzymia i Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina. W kategorii chłopcy I miejsce i awans zajęła drużyna Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte z Torzymia, Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Sulęcina.

W klasyfikacji ogólnej szkół średnich w kategorii dziewczęta I miejsce i awans otrzymała drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Sulęcina. Kolejne miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej z Sulęcina. W kategorii chłopcy I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej z Sulęcina. Kolejne miejsce zajęła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza z Sulęcina.

W biegach igrzyska dzieci w kategorii dziewczęta I miejsce i awans zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków z Sulęcina. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II i Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego. W kategorii chłopcy I miejsce i awans zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II z Sulęcina. Kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte z Torzymia, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków i Szkoła Podstawowa im. Polskich Strażaków z Trzemeszna Lubuskiego.
Organizatorem biegów był Sulęciński Ośrodek Sportu i Rekreacji.