Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin Bank SGB Sulęcin
Home Kultura Archiwum wydarzeń

26.08.2017 Długoszyn

Dożynkową imprezę rozpocznie o godzinie 13:00 Msza Św. w intencji rolników (kościół w Długoszynie).
Tuż po Mszy Świętej odbędzie się tradycyjny korowód, a także ceremoniał dożynkowy, który zakończy występ Orkiestry Dętej OSP Grochowo.

Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin
Praca Steinpol Rzepin

Następnie, około godziny 16:00 na naszej scenie po kolei prezentować się będą artyści. W pierwszej kolejności usłyszymy formację Obrzanie – zespół folklorystyczny, pochodzący ze Skwierzyny. Następnie swoje umiejętności zaprezentują soliści ze Studia Piosenki SOK.

W tym samym czasie odbędzie się cieszący się co roku dużą popularnością Turniej Sołectw oraz ogłoszenie wyników w czterech konkursach:
– na najpiękniejszy wieniec dożynkowy,
– na najładniej udekorowane stoisko wiejskie,
– na najsmaczniejszą potrawę regionalną,
– na najsmaczniejsze przetwory domowe.

Z tego miejsca zachęcamy do udziału w konkursach. Gwarantujemy przede wszystkim świetną zabawę, ale i wartościowe nagrody.

Dodatkowe atrakcje tegorocznych dożynek: gry i zabawy folkowe, warsztaty rękodzieła ludowego, wystawa sprzętu rolniczego, smaczne dożynkowe, wiejskie potrawy.

Wieczorem wszystkie atrakcje przeniosą się na dożynkową scenę. O godzinie 20:00 odbędzie się prezentacja pierwszoligowej drużyny siatkarskiej – STS Olimpii Sulęcin. O godzinie 20:30 zapraszamy na koncert KAMS BAND, natomiast o godzinie 21:00 na występ zespołu Białe Kruki. Gwiazdą wieczoru na tegorocznych Dożynkach Gminnych będzie SKANER – polska grupa muzyczna nurtu disco polo. Na swoim koncie SKANER ma 10 albumów, liczne przeboje i wiele nagród.

26 sierpnia zapowiada się świetna zabawa, zapraszamy serdecznie!

na podst. SOK

Napisz komentarz

Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Praca Maszoński Logistic
Autor

Dostarczamy najnowszych informacji z Sulęcina i okolic w możliwie najkrótszym czasie. Zapraszamy także na nasz profil na facebooku.

Reklama Sulęcin