Dotkliwą porażką zakończył się dla sulęcinian wyjazd do Szczecina. Zawodnicy Morza Bałtyku Szczecin pokonali gładko Olimpię Sulęcin 3:0 (25:22, 25:16, 25:15). Drużyna trenera Michała Dolińskiego była dziś w świetnej dyspozycji i nie dała szans lekko zdekoncentrowanym dziś sulęcinianom.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Olimpii. Morze jednak nie odpuszczało i gra toczyła się punt za punkt aż do stanu 11:11. Później Morze dzięki skutecznej grze w ataku i obronie odskoczyło na 14:11. O czas poprosił trener Łukasz Chajec. Niestety przerwa nie poprawiła gry Olimpii. Tuż po niej nasz kapitan serwując trafił w siatkę. Morze konsekwentnie realizowało swoją taktykę popisując się asem serwisowym przy stanie 17:12, a nasi zawodnicy zaczęli także popełniać proste błędy. Set zakończył się wynikiem 25:22 po dwóch błędach na zagrywce zawodników Olimpii.

W drugim secie Olimpia szybko wyszła na prowadzenie, ale równie szybko (już przy stanie 0:2) o czas poprosił trener szczecinian. Zawodnicy Morza szybko doprowadzili do wyrównania i już od stanu 6:6 konsekwentnie budowali przewagę. Szczecinianie przeprowadzali skuteczne ataki, dobrze grali blokiem i zdobywali punkty po autowych atakach Olimpii. Przy stanie 19:12 kolejnym asem serwisowym popisał się zawodnik Morza. W grze Olimpii widać było sporo chaosu i nieporozumień. Po bardzo silnej zagrywce Daniela Zabłockiego przy wyniku 21:15 o czas poprosił Łukasz Chajec. Niestety obraz gry już się nie zmienił i w drugim secie Morze wygrało 25:16.

Przegrywając 2:0 liczyliśmy jeszcze na cud w trzecim secie. Ten jednak nie nastąpił. Morze zdobywało punkty atakując raz lewym, raz prawym skrzydłem. Zawodnicy Olimpii popełniali błędy na zagrywce i w ataku. Niestety nie byli w stanie stawić oporu świetnie dysponowanym zawodnikom Morza. Bardzo dobry mecz rozegrał Damian Markiewicz, który mógł pochwalić się ponad 80% skutecznością w ataku. Set trzeci przegraliśmy do 15.

Z pewnością zawodnicy i trenerzy Olimpii będą mieli o czym rozmawiać w drodze powrotnej. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w dalszej fazie rozgrywek będzie znacznie lepiej.

Zawodnicy przegrali dziś 3:0, ale jeżeli chodzi o doping, to Sulęcin pokonał Szczecin bezapelacyjnie. Do walki zagrzewała dziś Olimpię grupa kilku kibiców z Sulęcina. Piątka gentelmanów ubrana w klubowe barwy i wyposażona w bęben, syrenę oraz trąbkę skutecznie zagłuszyła będących w przewadze liczebnej kibiców Morza. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy Szczecina jeszcze czegoś takiego w hali SDSu nie widzieli. Ogromne gratulacje i słowa uznania należą się za poświęcony czas, wspaniałą organizację i zdarte gardła.