Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda, którego kierujący zdał niedawno egzamin na prawo jazdy i nie zdążył odebrać jeszcze dokumentu. Niestety w wyniku kontroli uprawnienia do kierowania pojazdami zdążył stracić na co najmniej rok. Świeżo upieczony kierowca nie musi się więc już spieszyć po odbiór prawa jazdy.

W ubiegły wtorek br. na jednej z ulic w Sulęcinie w porze wieczornej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego naszej komendy wytypowali do kontroli drogowej pojazd marki Honda. Kierującym okazał się 18 letni mieszkaniec Sulęcina, który uprawnienia do kierowania pojazdami zdał niedawno i nawet jeszcze nie zdążył odebrać dokumentu. Podczas kontroli okazał tymczasowe uprawnienia w aplikacji m-obywatel. To oczywiście prawnie dopuszczalne. Nie jest natomiast dopuszczalne prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu środków odurzających. Z wnętrza pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. Jak się okazało podczas badania narkotesterem, młodzieniec był pod jego działaniem. To jednak nie wszystko, podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili przy nim różnego rodzaju środki odurzające. Elektroniczne uprawnienia do kierowania pojazdami zostało mu zatrzymane. Teraz z pewnością poczeka kilka lat na możliwość ponownego przystąpienia do kursu oraz egzaminu na prawo jazdy. Być może spędzi je na refleksji i budowaniu odpowiedzialności za swoje postępowanie.

Po badaniu zostanie stwierdzona ilość środka którego zażył i kwalifikacja prawna, za który poniesie odpowiedzialność. Tak czy inaczej uprawnienia stracił na minimum rok. Grozi mu dodatkowo wysoka kara grzywny. Ponadto za posiadanie przy sobie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS