Praca ESA TRUCKS Świecko
Home Aktualności z Sulęcina

Dodatek węglowy był „lekiem” rządu na rosnące ceny opału. Polacy jednak jako naród bardzo pomysłowy znalazł jednak lukę w przepisach. Dzięki niej rodzina mieszkająca pod tym samym adresem mogła otrzymać po kilka dodatków, a to właśnie za sprawą zgłaszania się jako osobne gospodarstwa domowe. W życie weszła nowelizacja ustawy z 5 sierpnia, jednak co ona zmienia?

Koniec z kilkoma gospodarstwami pod jednym adresem
W ustawie o dodatku węglowym wyszczególnione było, iż finansowe wsparcie przysługuje gospodarstwu domowemu. Do gmin zaczęły więc masowo wpływać wnioski od członków rodziny, którzy deklarowali, iż utrzymują się osobno i osobno też od reszty rodziny prowadzą gospodarstwo domowe. Najnowsze zmiany ukróciły ten proceder, ponieważ teraz jeden dodatek węglowy przysługuje na jeden adres. Trzy tysiące złotych otrzyma osoba, która pierwsza złożyła wniosek, bez względu na to ile gospodarstw domowych się tam znajduje.

Pieniądze już nie w 30 dni
Oprócz najważniejszej zmiany dotyczącej kwalifikowania się do wypłaty dodatku zmienił się też czas wypłaty świadczenia. Od teraz organy rozpatrujące wnioski mają dwa miesiące na wypłatę dodatku od daty złożenia wniosku. Gmina Sulęcin informuje też, że świadczenia będą wypłacane dopiero gdy gmina otrzyma od rządu środki przeznaczone na ten cel.

JP

Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Spływy kajakowe lubuskie
Kwasy humusowe FLORAHUMUS